Dziś (3.11) w nocy w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Grażyna Langowska, nauczycielka i polityk, posłanka na Sejm X i III kadencji.
Grażyna Langowska ukończyła w 1969 studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w olsztyńskich szkołach.
W 1980 roku wstąpiła do „Solidarności”, organizowała sekcję pracowników oświaty związku. Weszła w skład prezydium zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego, pełniąc funkcję rzecznika. Uczestniczyła w I Krajowym Zjeździe Delegatów „Solidarności” w Gdańsku.
Po wprowadzeniu stanu wojennego została tymczasowo aresztowana. Po pół roku pobytu w areszcie, skazano ją na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. W związku z represjami przez rok pozostawała bez pracy.
W 1989 uzyskała mandat posłanki na Sejm kontraktowy. Została wybrana w okręgu Olsztyn jako kandydatka bezpartyjna, z poparciem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Zasiadała w Obywatelskim Klubie Parlamentarnym, pracowała w Komisji Edukacji, Nauki i Postępu Technicznego oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu ustawy o ochronie prawnej dziecka poczętego.
W pierwszej połowie lat 90. zajmowała także stanowisko kuratora oświaty w województwie olsztyńskim
Działała w Porozumieniu Centrum i następnie w Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów.
W 1997 ponownie uzyskała mandat poselski z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Należała do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu. W kolejnych wyborach otwierała listę wyborczą AWS w okręgu olsztyńskim. Potem wycofała się z polityki.