Olsztyn jest siódmym miastem w Polsce, w którym powstał Leo Club, organizacja młodzieżowa działająca pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, największej organizacji charytatywnej na świecie. Najważniejszym zadaniem ruchu Lions i Leo jest służenie innym ludziom, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.
Olsztyński klub Leo powstał w czwartek (15.10), podczas uroczystego spotkania (charteru) w siedzibie Izby Lekarskiej w Olsztynie. W uroczystej oprawie flag (polskiej, unijnej i amerykańskiej) oraz hymnów (polskiego, unijnego i amerykańskiego) przyrzeczenie członków klubu złożyło 16. młodych ludzi, w większości olsztyńskich licealistów. Złożenie przyrzeczenia zostało potwierdzone certyfikatem i klubowym znaczkiem, które otrzymał każdy z członków klubu.
-
Pierwsi członkowie klubu Leo w Olsztynie, to głównie nasze dzieci i wnuki oraz ich przyjaciele - mówi Marian Szczepański, lekarz, od lat członek olsztyńskiego klubu Lions. -
Organizacje Lions i Leo są elitarne. Nie można się do nich zgłosić i zapisać. Trzeba żyć i postępować zgodnie z kodeksem etycznym Lions-a, by być zaproszonym do klubu. Stąd taki, a nie inny, skład olsztyńskiego klubu Leo.W czwartkowej uroczystości udział wzięli m.in. gubernator polskiego dystryktu Lions Club International Daniel Wcisło z Poznania, przewodniczący regionu północnego Jan Klecha z Elbląga i przewodniczący strefy warmińsko-mazurskiej Janusz Gierulski, również z Elbląga. Do Olsztyna przyjechała też z Poznania Elżbieta Antoszewska, która opiekuje się polskimi klubami Leo. W uroczystości wziął udział również wiceprezydent Olsztyna Jerzy Szmit.
Olsztyński klub LEO jest siódmym takim klubem w Polsce i jednym z 5600 klubów LEO na świecie. Cele działania członków Leo to:
- umacnianie więzi między ludźmi,
- zachęcanie do służby społeczeństwu,
- tworzenie atmosfery odpowiedzialności za lokalne społeczności,
- współdziałanie z samorządami i klubami Lions,
- promowanie idei przyjaźni i zrozumienia,
- bezinteresowna pomoc potrzebującym.
Z D J Ę C I A