Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
13:23 22 listopada 2024 Imieniny: Cecylii, Stefana
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Sprawy społeczne
red. | 2009-07-22 13:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Współdziałanie gmin przyzalewowych

Olsztyn24
Port w Tolkmicku nad Zalewem Wiślanym

Przedstawiciel wojewody warmińsko-mazurskiego weźmie udział w konferencji „Współdziałanie gmin polskich i okręgów rosyjskich w umacnianiu rozwoju lokalnego na cennych obszarach przyrodniczych przyzalewowych Zalewu Wiślanego oraz Kaliningradzkiego”, która odbędzie się w czwartek (23.07) we Fromborku. Tematem konferencji będzie: potencjał przyrodniczy i jego wykorzystanie dziś i w perspektywie dla wzrostu gospodarczego, w tym głównie poprzez rozwój turystyki w obszarach przyzalewowych gmin polskich i okręgów rosyjskich. Podpisane zostanie również porozumienie o współpracy transgranicznej gmin polskich i okręgów rosyjskich pobrzeża Zalewów Wiślanego i Kaliningradzkiego.

Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych w Elblągu, który jest organizatorem konferencji, był i jest realizatorem projektu „Rozwój lokalny z wykorzystaniem wartości przyrodniczych i kulturowych”. Projekt został w 75% dofinansowany ze środków Unii Europejskiej - Programu Współpracy Przygranicznej Phare 2003, Polska Granica Wschodnia. Umowę na realizację projektu podpisano ze Stowarzyszeniem Gmin RP Euroregion Bałtyk.

Cele projektu to wsparcie sektora MŚP w rozwoju działalności turystycznej i okołoturystycznej oraz wypromowanie unikalnego obszaru przyrodniczo-kulturowego dla trwałego rozwoju turystyki.

Realizując projekt wykonano szereg produktów dla potrzeb turystów, potencjalnych turystów oraz organizatorów turystyki i działań okołoturystycznych. Produkty te obejmują cały obszar nadzalewowy umownie wchodzący w skład gmin i miast: Braniewo, Frombork, Tolkmicko, Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo i Krynica Morska. Rzecz w tym, aby turystę zachęcić do poznawania całego obszaru, do pozostania na tym terenie na czas dłuższy, do wyboru na wypoczynek tego niezwykle ciekawego zakątka Polski także w latach następnych.

W ramach projektu wykonano:

1. Film promocyjno-informacyjny. Ukazano w nim zasoby przyrody i kultury materialnej, szlaki turystyczne, niezbędne informacje dla turystów. Film trwający 35 minut zrealizowano w czterech wersjach językowych.

R E K L A M A
2. Wydano poprawiony i uzupełniony informator dla potrzeb turystów wodniaków. Informator zawiera także schematyczne mapy.

3. Wydano poprawiony i uzupełniony informator dla potrzeb turystyki rowerowej. Informator zawiera również niezbędne mapy.

4. Wydano w języku polskim i angielskim folderek prezentujący Mierzeję Wiślaną i Żuławy Wiślane.

5. Wydano w języku polskim i angielskim folderek prezentujący obszar Wysoczyzny Elbląskiej i Wybrzeża Staropruskiego.

6. Wykonano kolejną partię plansz z mapami obszarów nadzalewowych. Zawierają one podstawowe informacje dla turystów z zaznaczeniem tras turystycznych.

7. Wydano 12 wariantów pocztówek przedstawiających ciekawe zasoby kultury i przyrody.

8. Wydano album (96 stron) „Perły turystyczne obszarów nadzalewowych” ukazujący ciekawe zasoby przyrody i kultury. Obszerny wstęp tekstowy promujący obszar zredagowano w językach polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

9. Wydano multimedialne prezentacje obszaru szczególnie akcentując zasoby przyrody.

Wszystkie przygotowane i wydane materiały promocyjne znalazły się w gminach/ miastach, punktach informacji turystycznej, szkołach, bibliotekach i innych jednostkach.

Partnerami projektu są:

- Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach,
- Fundacja Ekologiczna Obwodu Kaliningradzkiego „Zielona Planeta”,
- Kaliningradzkie Regionalne Centrum Informacyjno-Edukacyjne Turystyki,
- Centrum Informacji Turystyki Ekologicznej „Infocentr”.

REKLAMA W OLSZTYN24ico
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.