Pokaz remontu drogi przy zastosowaniu technologii katalityczno-polimerowej w połączeniu z metodą głębokiego recyklingu odbędzie się 7 lipca w południe na moście w Bartągu, w ciągu drogi powiatowej Bartąg-Unieszewo. Technologia wywodzi się ze Szwajcarii, a w Polsce używa się jej od ośmiu lat. Stosująca ją Spółka Drogi.Net Technologic działa głównie w Opolu, Wrocławiu i okolicach.
- Są gminy, które remontują drogi wyłącznie przy użyciu tej technologii - mówi przedstawicielka spółki Izabela Skoczylas. - Dzieje się tak z powodu znaczących oszczędności. Używając naszej technologii, odpadają koszty wielu materiałów oraz - co jest równie ważne - ich transportu, który niszczy drogi.
Co oznacza specjalistyczny termin „technologia katalityczno-polimerowa w połączeniu z metodą głębokiego recyklingu” w praktyce? Najpierw specjalna maszyna, tzw. crusher, mieli nawierzchnię, potem do miału dodaje się specjalne komponenty, stabilizuje się drogę, a na koniec wylewa się asfalt.
- Nasze zainteresowanie tą technologią wzięło się stąd, że drogi to nasz absolutny priorytet - mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. - Interesują nas wszelkie innowacje, dzięki którym można obniżyć ogromne koszty modernizacji dróg.
R E K L A M A
Organizatorami przedsięwzięcia są: Powiat Olsztyński, spółka Drogi.Net Technologic, olsztyński oddział spółki Strabag oraz Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego.