Nowy kontrakt podpisuje Tomasz Głażewski, p.f. prezydenta Olsztyna
(fot. PRIB) |
Więcej zdjęć »
Prawie 13 milionów złotych - to wartość podpisanego dziś (30.12) kontraktu na roboty budowlane w projekcie „Gospodarka wodno-ściekowa”, współfinansowanym przez Fundusz Spójności. - Udało się wyprowadzić ten projekt z listy „zagrożonych”, dzisiejsza umowa jest kolejną w ostatnich miesiącach. Cieszy mnie wyraźny postęp w realizacji tego przedsięwzięcia - powiedział Tomasz Głażewski, pełniący funkcję prezydenta miasta Olsztyn.
Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową sieci wodociągowej w Olsztynie. Umowa ta jest jednym z kontraktów realizowanego przez Miasto Olsztyn projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Olsztynie”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wygrało olsztyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa PRIB Sp. z o.o. za kwotę 12 887 336,17 zł, w tym 22% VAT.
Wykonawca rozpocznie prace w terminie 30 dni od daty podpisania umowy. W tym czasie jest zobowiązany do przygotowania harmonogramu robót i planu płatności oraz opracowania dokumentów związanych ze zmianą organizacji ruchu wraz z projektem.
Termin zakończenia realizacji zadania to 29.12.2009 r.
Kontrakt 04B - Rozbudowa sieci wodociągowej część IV, to jedno zadanie składające się z kilku części. Będzie realizowane w rejonie ulic: Obrońców Tobruku, ul. Sikorskiego, ul. Metalowej, ul. Synów Pułku, ul. Pstrowskiego oraz ul. Jagiellończyka.
Przedmiot zamówienia składa się z czterech odcinków robót:
1) zadanie 3a/5 część I - rurociąg tranzytowy od Stacji Uzdatniania Wody „Zachód” do Stacji Wody „Jaroty” - przewód wodociągowy DN 600 od ul. Obrońców Tobruku do ul. Krasickiego, długość przewodu to około 2 200 m,
2) zadanie 3a/5 część II - rurociąg tranzytowy DN 600 od Stacji Uzdatniania Wody „Zachód” do Stacji Wody „Jaroty” - wejście na SW Jaroty, długość przewodu to około 300 m,
3) zadanie 3a/5 część III - rurociąg tranzytowy DN 600 od Stacji Uzdatniania Wody „Zachód” do Stacji Wody „Jaroty” - w ul. Jeziornej oraz w pobliżu Jeziora Ukiel, długość przewodu to około 550 m,
4) zadanie 3a/5 część IV - rurociąg tranzytowy DN 600 od Stacji Uzdatniania Wody „Zachód” do Stacji Wody „Jaroty” - przewód wodociągowy w ul. Szarych Szeregów, długość przewodu to około 130 m.
Celem inwestycji jest realizacja rozbudowy sieci wodociągowej, co większy niezawodność zaopatrzenia w wodę miasta Olsztyn oraz poprawi jakość wody podawanej do odbiorców.
W tym celu dodatkowo oprócz rozbudowy sieci zostanie wydzielony dwustronny układ zasilania miasta w wodę: strefa I - wysokiego ciśnienia i strefa II - niskiego ciśnienia. Zaprojektowany przewód w ramach zadania 3a/5 część I to jeden z odcinków rurociągu tranzytowego z SUW „Zachód” do SW „Jaroty”. Przebiega on przez obie strefy zasilania i prowadzi wodę do zbiorników wody czystej zlokalizowanych na terenie Stacji Wodociągowej (SW) „Jaroty”. Podstawowym celem tego wodociągu jest wykorzystanie mocy produkcyjnej SUW „Zachód” zlokalizowanej w strefie II dla zaspokojenia zapotrzebowania w wodę mieszkańców wysoko położonych osiedli w strefie I.
Po zrealizowaniu tego zadania w całym mieście zapewniona będzie dostawa wody o wymaganym ciśnieniu. Przewiduje się, że w ciągu dnia woda przesyłana rurociągiem tranzytowym będzie wykorzystywana natychmiast do zaspokojenia zapotrzebowania, natomiast w godzinach nocnych pompy na SUW „Zachód” będą napełniać zbiorniki na SW „Jaroty”.
Realizacja niniejszego przewodu wodociągowego w połączeniu z realizowaniem dwóch odcinków DN 600 (zadanie 3a/5 część III i IV) oraz samego wejścia na SW „Jaroty” (zadanie 3a/5 część II) pozwoli na skuteczne wydzielenie przewodu tranzytowego i podzielenie miasta Olsztyn na dwie strefy zasilania bez obawy, że wystąpi niedobór wody pitnej.
Z D J Ę C I A