01:31 19 września 2024 Imieniny: Januarego, Konstancji

inf. pras. | 2024-09-15 22:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Porażka na inaugurację sezonu 2024/2025

Indykpol AZS - Skra Bełchatów 1:3 | Więcej zdjęć »

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nowy sezon PlusLigi rozpoczęli od porażki. Zawodnicy prowadzeni przez Juana Manuela Barriala, ulegli dzisiaj (15.09) przed własną publicznością ekipie PGE GiEK Skry Bełchatów 1:3.

Na ten moment czekaliśmy równo 150 dni - tyle minęło od ostatniego meczu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w hali Urania. W niedzielę, 15 września, Zielona Armia zainaugurowała nowy sezon PlusLigi. - Nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Musimy dać z siebie maksa i walczyć o każdą piłkę. Mam nadzieję, że to my będziemy lepszą ekipą i wygramy! - mówił przed meczem Jan Hadrava, kapitan ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Starcie przy wypełnionej po same brzegi hali Urania, akademicy z Kortowa rozpoczęli w składzie: Tervaportti, Armoa, Szerszeń, Jakubiszak, Cieślik, Hadrava, Hawryluk (libero). Choć spotkanie lepiej rozpoczęli akademicy z Kortowa (m.in. ataki Szerszenia i Armoy), to z każdą kolejną akcją na boisku przeważali bełchatowianie. O losach końcówki pierwszego seta zadecydowała emocjonująca końcówka, w której górą był Indykpol AZS - 29:27.

Od drugiego seta na boisku przeważali przyjezdni. Z każdą kolejną akcją skuteczni byli: Ziga Stern oraz Amin Esmaeilnezhad. Olsztynianie zaczęli popełniać proste błędy w polu serwisowym, przyjęciu i ataku. Brakowało także lidera, który dałby wyraźny sygnał do ataku. Mimo, że Juan Manuel Barrial starał się ratować sytuację (wprowadzenie m.in. Mateusza Janikowskiego), to na niewiele się to zdało. PGE GiEK Skra wygrała kolejne trzy partie (25:21, 25:22 i 25:20), zdobywając komplet punktów.
- Wydaje mi się, że dobrze graliśmy przez pierwsze dwa sety. Walczyliśmy jak równy z równym. W kolejnych dwóch partiach zabrakło nam siły. Nie wiem czym jest to spowodowane. Trzeba jednak przyznać, że rywale zagrali bardzo dobre spotkanie - powiedział po meczu Kuba Hawryluk.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Ślepskiem Malow Suwałki (niedziela, 22.09, godz. 17:30). Akademicy z Kortowa do Uranii powrócą w poniedziałek, 30.09 w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (godz. 17:30) - bilety wkrótce na bilety.indykpolazs.pl.