Wraz zakończeniem lata Teatr im. Stefana Jaracza rozpoczyna kolejny sezon artystyczny, którym wejdzie w obchody znaczącego jubileuszu, bowiem nastanie roku 2025 oznaczać będzie sto lat istnienia teatru i osiemdziesiąt sceny polskiej w Olsztynie. O tym, co w jego ramach przygotowano dla olsztyńskiej publiczności rozmawiano podczas wtorkowej (3.09) konferencji prasowej.
Obchody jubileuszy potrwają cały sezon, na który zaplanowano dziesięć 10 premier. Pierwsza z nich odbędzie się już we wrześniu - 27 września zobaczymy na deskach po raz pierwszy spektakl „Mitologia. Nie-boginie” w reżyserii Justyny Łagowskiej. Skierowany będzie do widzów od 14. roku życia.
W październiku zobaczymy biografię Susan Sontag, w listopadzie „Jak płakać w miejscach publicznych”, natomiast w grudniu „Setkę Jaracza”. Ponadto czeka na nas teatralna adaptacja „Złego wychowania” Almodovara, „Mewa” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i trzy dyplomy słuchaczy Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.
Przygotowano również ofertę dla miłośników tańca, który zagości w Teatrze Jaracza za sprawą fundacji tańca i sztuki ARToffNIA oraz Olsztyńskiego Teatru Tańca. Pierwszym spektaklem, wystawionym jeszcze w tym miesiącu, będzie adresowany do dzieci poniżej 2,5 roku życia „Poruszony las”. W październiku zobaczymy spektakl „Moa”, w listopadzie „Continuum”, a w grudniu „Flamaña”.
Już w przyszłym tygodniu natomiast w Olsztynie zaprezentują się gwiazdy. 29. Olsztyńskie Spotkania Teatralne gwarantują nam spotkanie m.in. z Krystyną Jandą w „Zapiskach z wygnania”, Maciejem Stuhrem w „Zemście„, Agatą Kuleszą jako „Matką” czy Mariuszem Bonaszewskim w „Małej piętnastce - legendach pomorskich”.
Więcej informacji na temat teatralnych wydarzeń tego sezonu dostępnych jest w zapisie wideo konferencji oraz na stronie internetowej Teatru Jaracza pod adresem: teatr.olsztyn.pl
Z D J Ę C I A
F I L M Y