(fot. mat. pras.)
Innowacyjność oraz praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii. Te dwie cechy stoją za sukcesem software house’u Advox Studio. W ramach usług oferowanych przez firmę można zamówić PWA. Wdrożenie progresywnej aplikacji oraz jej kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji projektu otrzymasz w pakiecie. Tym sposobem klienci zyskują nie tylko wysokiej jakości produkt, ale także dostęp do niezbędnych informacji na temat jego specyfiki.
Zacznijmy jednak od początku - czym w ogóle jest PWA i dlaczego warto się nim zainteresować
Czym jest PWA?
Progressive Web App - w skrócie
PWA - to aplikacja internetowa, która łączy w sobie cechy tradycyjnej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Dzięki temu użytkownik może korzystać z niej bezpośrednio z przeglądarki - bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania na swoje urządzenie. PWA zapewnia szybsze ładowanie strony oraz dostęp offline.
Dlaczego jest to istotne? Warto spojrzeć na aplikacje progresywne z perspektywy czysto biznesowej. Tworzenie odrębnych programów wymaga czasu, zasobów oraz nakładów finansowych. Dzięki implementacji PWA środki te można przeznaczyć na usprawnianie funkcjonalności podnoszących wygodę nawigowania po sklepie internetowym. Wdrożenie PWA pozwala więc skupić się na tym, co jest naprawdę ważne z perspektywy klienta
Doskonałym przykładem aplikacji progresywnych, z których korzystamy na co dzień, jest chociażby Spotify czy Uber. Marki te stanowią przykłady firm, które za sprawą zastosowania PWA zwiększyły swoje konwersje.
Jakie są najważniejsze zalety PWA?
PWA przynosi wiele korzyści zarówno użytkownikom, jak i właścicielom witryn internetowych. Oto najważniejsze z nich:
• Technologia Service Worker PWA umożliwia szybsze ładowanie strony i większą płynność jej działania, nawet przy słabym połączeniu internetowym.
• Aplikacje progresywne pozwalają użytkownikom korzystać z witryny internetowej nawet bez dostępu do Internetu. Strona zostaje zapisana w pamięci cache przeglądarki, co pozwala wyświetlić ją nawet bez połączenia z siecią.
• Użytkownik ma opcję dodania PWA do ekranu głównego swojego urządzenia mobilnego, co pozwala na szybszy i łatwiejszy dostęp do witryny.
• Dzięki szybkiemu działaniu oraz dostępności offline PWA wpływa pozytywnie na konwersję witryny - użytkownicy chętniej robią zakupy na stronach dostosowanych do ich potrzeb i wygody.
Magento PWA - jak to wygląda w praktyce?
Magento 2 to platforma, która doczekała się ogromnej liczby entuzjastów. Warto jednak zastanowić się, jak usprawnić ten system i dostosować go do obecnych wymogów i współczesnych standardów. Magento PWA to idealne rozwiązanie, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów przyzwyczajonych do wielu udogodnień technologicznych w zakresie zakupów internetowych.
Wiele osób od razu pomyślałoby właśnie o potrzebie stworzenie aplikacji mobilnej od zera. Dzięki opcjom oferowanym przez aplikacje progresywne można korzystać z wygodnej mobilnej wersji sklepu na Magento i to bez jednoczesnej konieczności inwestowania w zespół programistów projektujących oprogramowanie. Ma to ogromne znaczenie z perspektywy planowania budżetu oraz czasu potrzebnego na zapewnienie klientom oczekiwanego przez nich rozwiązania.
Istnieje kilka sposobów na implementację tej funkcjonalności w strukturę Magento. Advox Studio każdorazowo wybiera rozwiązanie gwarantujące najlepsze doświadczenia zarówno ze strony użytkownika, jak i właściciela sklepu. Magento 2 PWA ma stanowić udogodnienie, a nie utrudnienie - certyfikowani specjaliści z software house’u dbają więc o to, aby każda ze stron miała możliwość swobodnego korzystania z aplikacji progresywnej.