(fot. mat. pras.)
Przyssawki do szkła potrójne nazywane są inaczej chwytakami próżniowymi lub też zawiesiami. Najczęściej wykorzystuje się je na placach budowy, lecz również w innych miejscach, jeżeli jest taka potrzeba. Najbardziej nowoczesne modele przyssawek mogą bardzo ułatwiać pracę, przede wszystkim dzięki zmniejszeniu obciążenia na pracownikach fizycznych. Wykorzystując przyssawki można znacznie uprościć pracę, a także zwiększyć jej szybkość oraz efektywność.
Przyssawki do szkła - rodzaje i zastosowanie
Wykorzystując przyssawki do szkła możliwy jest szybki oraz bardzo bezpieczny transport szkła, a także elementów szklanych, szyb. Chwytaki doskonale radzą sobie zarówno z gładkimi jak również falistymi elementami ze szkła. Tym samym jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje przyssawek. Są to kolejno:
• Chwytaki ręczne - służące do przenoszenia nie dużych tafli szkła, gdyż ich udźwig wynosi najczęściej do 100 kg
• przyssawki akumulatorowe - wyróżniają się precyzyjnym montażem, jednocześnie dają możliwość zwiększenia udźwigu, co więcej są bardzo wydajne gdyż mogą pracować nawet 8 godzin bez konieczności ładowania,
• przyssawki zasilane z sieci - wymagają manualnego obracania materiału, jednakże konieczny jest ciągły dostęp do źródła energii.
Podczas wyboru konkretnej
przyssawki do szkła uwzględniać należy przede wszystkim i rodzajów, zakres działania, a także możliwy udźwig.Montaż szkła za pomocą przyssawek
Przyssawki do szkła są niezbędne przede wszystkim na plac budowy. Stają się idealnie podczas
wstawiania okien zarówno do mieszkalnych budynków jak również do obiektów użyteczności publicznej. Można stosować się do podnoszenia, montażu oraz przenoszenie wszelkich elementów szklanych. Używa się ich również w magazynach oraz ale w produkcyjnych, a także w czasie montażu szyb w pojazdach takich jak autobusy czy tramwaje.
Przyssawki do szyb można stosować nie tylko na zewnątrz budynków lecz również w środku. Nowoczesne chwytaki do szyb dają możliwość nie tylko transportowania szklanych elementów lecz również pozwalają na korektę ubytków, do których pochodzi w wyniku utraty próżni.
Najbardziej innowacyjne modele charakteryzują się dodatkowym sygnałem dźwiękowym, aby szybko i sprawnie naprawić każdy błąd. Dzięki wykorzystaniu chwytaków do szkła na placu budowy można w bardzo prosty sposób manewrować materiałem, aby dostosować go do potrzeb. Największą zaletą przyssawek jest nie tylko precyzja lecz również wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy z tak trudnym materiałem jak szkło.