Wybór dobrego konta bankowego to ważna decyzja, gdyż wpływa na regularne koszty prowadzenia rachunku oraz na wygodę korzystania z niego. Najkorzystniejsza sytuacja jest wtedy, gdy bank zapewnia darmowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, a przy tym umożliwia używanie dodatkowych produktów bankowych, takich jak limit kredytowy, kredyt czy lokata. Dowiedz się, jak znaleźć najlepsze konto bankowe na rynku?
Dlaczego wybór konta osobistego jest ważny?
Konto osobiste to podstawowe narzędzie dla każdej osoby, służące do gromadzenia kapitału i wykonywania transakcji. Według szacunków Narodowego Banku Polskiego 90% Polaków korzysta z rachunku w banku, natomiast w przyszłości przewidywane jest, że liczba użytkowników wzrośnie. W czasach pandemii płatność gotówką jest wypierana przez formy rozliczenia bezkontaktowego, jak np. karta, przelew czy BLIK. Wybór konta bankowego jest ważny, gdyż umożliwia korzystanie z tego typu ułatwień. Warto także pamiętać, że jest to stała współpraca z bankiem, więc lepiej jest wybrać taką ofertę, w której użytkownik nie ponosi kosztów prowadzenia rachunku czy korzystania z karty debetowej. W celu ustalenia warunków warto porównać oferty na
konta bankowe z finanse.rankomat.pl. To narzędzie pozwala na analizę dostępnych rachunków bankowych pod kątem:
• opłat związanych z prowadzeniem konta, korzystania z karty debetowej oraz bankomatu,
• możliwości uzyskania premii za skorzystanie z oferty banku,
• dodatkowe bonusy związane ze zniżkami w wybranych firmach bądź procentowym zwrotem za skorzystanie z danej oferty.
Dużym atutem porównywarki kont bankowych jest nie tylko łatwy sposób korzystania z niej, ale również rzetelność informacji, gdyż codziennie konsultanci sprawdzają zgodność podanych warunków z faktycznymi. Ponadto możesz jej użyć w dogodnym dla Ciebie miejscu i godzinie, nie tracąc czasu na dojazdy i spotkania.
Najlepsze konto bankowe, czyli jakie?
Wiele banków reklamuje swoją ofertę, jako najlepszą na rynku. Czy faktycznie jest to zgodne z prawdą? Warto dokładnie przeanalizować poszczególne propozycje. Idealne konto bankowe to takie, które jest:
• darmowe
Nie od dziś wiadomo, że bezpłatne rzeczy cieszą się największym zainteresowaniem. Co więcej, przepisy nakazują bankom wprowadzenie do oferty darmowego konta podstawowego. Czym się charakteryzuje taki produkt? Otóż pozwala on na księgowanie wpływów na rachunku, wykonanie maksymalnie 5 bezpłatnych wypłat z dowolnych bankomatów w miesiącu oraz 5 przelewów na okres rozliczeniowy, za które użytkownik nie poniesie żadnych opłat. Taka oferta jest dostępna tylko dla osób, które dotychczas nie korzystały z rachunku bankowego. Natomiast warto pamiętać, że konto podstawowe ma nieco mniej możliwości niż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dlatego sporo banków oferuje prowadzenie pełnego produktu bez pobierania opat, często jest to uwarunkowane minimalnym wpływem oraz częstotliwością dokonywania opłat z użyciem karty debetowej.
• internetowe
W dzisiejszych czasach mobilna aplikacja bankowości elektronicznej to podstawowe narzędzie umożliwiające korzystanie z rachunku osobistego. Im bardziej nowoczesny i intuicyjny interfejs, tym lepiej. Użytkownicy zwracają uwagę na przejrzystość i funkcjonalność aplikacji bankowych. Korzystnie jest, gdy można bez komplikacji wykonać przelew, podejrzeć historię transakcji, a także skorzystać z dostępnej oferty banku, jak np. złożenie wniosku o kartę kredytową.
• łatwo dostępne
Choć płatności bezgotówkowe są coraz bardziej popularne, to możliwość bezkosztowego skorzystania z bankomatu jest dużym atutem oferty. Warto również, aby w pobliżu miejsca zamieszkania znajdował się oddział wybranego banku. Dzięki temu, w razie potrzeby zawsze możesz się umówić na wizytę w oddziale stacjonarnym.
Dlaczego warto porównać ofertę banku online?
Założenie konta bankowego jest ściśle powiązane z finansami, a tego typu decyzje najlepiej jest podejmować w ciszy oraz bez pośpiechu. Takie warunki umożliwia skorzystanie z narzędzi dostępnych na
finanse.rankomat.pl. Dzięki temu możesz wybrać ofertę banku, na której to Ty najwięcej skorzystasz.