W cieniu medialnej kampanii wyborczej konsekwentnie realizowany jest kalendarz wyborczy.
Prezydent Olsztyna podał do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia wykaz obwodów wyborczych z ich granicami i siedzibami obwodowych komisji wyborczych. Z treścią obwieszczenia czytelnicy Gazety On-Line Olsztyn24 mogą zapoznać się w zakładce „Bryki” pod hasłem „Wybory”.
W Olsztynie utworzonych zostało 87 obwodów wyborczych, w tym 5 odrębnych (areszt śledczy i szpitale). „Swój” obwód mają też kombatanci mieszkający w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” przy ul. Fałata oraz niewidomi z Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjny w Olsztynie przy ul. Paukszty 57.
Ustalone i podane do publicznej wiadomości zostały również składy obwodowych komisji wyborczych. Zainteresowanych odsyłamy do holu Urzędu Miasta, gdzie umieszczono odpowiednie tablice z wykazami.
Ustalone też zostały jednolite numery list wyborczych dla tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym. Problem dotyczył dwóch komitetów wyborczych, które nie były zarejestrowane w poprzednich wyborach: Komitetu Wyborczego Lewica i Demokraci (SLD+SDPL+PD+UP) oraz Komitetu Wyborczego Partii Kobiet.
Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza
„nie zaszły przesłanki prawne i faktyczne do przeprowadzenia losowania jednolitych numerów okręgowym listom kandydatów na posłów dla komitetów wyborczych, które w wyborach zarządzonych na dzień 21 października 2007 r. zarejestrowały listy kandydatów więcej niż w 1. okręgu wyborczym, a które nie uczestniczyły w wyborach poprzednich przeprowadzonych w dniu 25 września 2005 r.”. Wyżej wymienionym komitetom nadano więc odpowiednio numery 20 i 21. Tak więc w zbliżających się wyborach do Sejmu będziemy mieli do czynienia z następującymi numerami list z kandydatami:
nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
nr 3 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
nr 6 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
nr 8 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
nr 10 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
nr 15 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
nr 19 - Komitet Wyborczy Wyborców „Mniejszość Niemiecka”
nr 20 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP
nr 21 - Komitet Wyborczy Partii Kobiet.
Pozostałe numery, nadane w poprzednich wyborach komitetom wyborczym, które w obecnych wyborach nie zostały zarejestrowane, wyłączono.
Jako ciekawostkę można potraktować informację, że kolejny - 22 numer, zgodnie z art. 151 ust. 1 Ordynacji wyborczej, został przyznany przez Okręgową Komisję Wyborczą w Lublinie liście kandydatów Komitetu Wyborczego Samoobrona Patriotyczna, który zarejestrował swoją listę tylko w okręgu wyborczym nr 6 w Lublinie.