Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
07:33 06 listopada 2024 Imieniny: Feliksa, Leonarda
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Finanse, gospodarka
AS/LH | 2021-10-29 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Deklaracja podatkowa online - czy warto ją wybrać?

Olsztyn24
(fot. pixabay.com/pl/service/license)

Kwestie podatkowe to niemal zawsze temat, do którego nie podchodzimy ze zbyt radosną miną. Należy jednak o nich pamiętać i dostarczać poprawnie uzupełnione dokumenty w terminie, ponieważ w innym wypadku możemy narazić się na nieprzyjemności ze strony Urzędu Skarbowego. Jak ułatwić sobie to zadanie? Czy wypełnienie i przesłanie rozliczeń podatkowych online jest wygodniejsze? Jakie korzyści wyniesiemy z korzystania z dedykowanego programu do e-deklaracji?

1. Deklaracje podatkowe - kogo dotyczą?
2. Jak łatwo i sprawnie wypełnić dowolną deklarację podatkową?
3. Deklaracja podatkowa online - dlaczego warto rozważyć wykorzystanie programu?
4. O czym pamiętać wysyłając dokumenty podatkowe przez internet?

Deklaracje podatkowe - kogo dotyczą?

Deklaracje i zeznania podatkowe dotyczą praktycznie każdego z nas, o ile jesteśmy pełnoletni i pracujemy. Najpopularniejszą z nich jest oczywiście PIT, jednak nie tylko on wymaga corocznego rozliczenia. W zależności od tego, jaki formularz nas interesuje, musimy spełnić różne wymagania i przypilnować odmiennych terminów. Dlatego właśnie dobrze jest zadbać o to, by wypełnianie i przesyłanie dowolnej deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego nie zajmowało nam wiele czasu i podpadało pod jak najmniejsze ryzyko wystąpienia błędu.

Jak łatwo i sprawnie wypełnić dowolną deklarację podatkową?

Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z dokumentami skarbowymi. Możemy sporządzić je samodzielnie, a następnie przesłać pocztą lub oddać osobiście do urzędu. Innym wyjściem jest zatrudnienie księgowej, która pomoże nam opracować wszystkie wymagane deklaracje. Najprostszym sposobem jest jednak program PIT, który ułatwi nam samodzielne uzupełnienie formularza, a także pozwoli na przesłanie go przez internet. Przekaże nam również urzędowe poświadczenie odbioru, które jest dokumentem wskazującym, że deklaracja dotarła do wskazanego przez nas urzędu.
R E K L A M A

Deklaracja podatkowa online - dlaczego warto rozważyć wykorzystanie programu?

Deklaracje podatkowe online to prosta i wygodna forma rozliczania się nie tylko za PIT, ale również wiele innych zobowiązań, jak na przykład podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi czy podatek od środków transportowych. Dzięki prostocie obsługi oprogramowania nie musimy się martwić, że popełnimy błąd - program sam poinformuje nas o nieścisłościach, jeżeli jakieś znajdą się w wypełnianym dokumencie. Co więcej, aby przesłać go do urzędu czy Ministerstwa Finansów, wystarczy połączenie z internetem - nie musimy nigdzie chodzić, czekać w kolejce ani martwić się, czy przesyłka zostanie dostarczona na czas.

O czym pamiętać wysyłając dokumenty podatkowe przez internet?

Decydując się na przesłanie dokumentów podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej musimy przede wszystkim wybrać odpowiedni program. Zwróćmy uwagę na to, aby był on aktualny i zawierał informacje - oraz stawki podatkowe - zgodne z tymi obowiązującymi za rok lub okres, z którego się rozliczamy. E deklaracje są wygodnym rozwiązaniem, lecz powinniśmy podejść do nich tak samo poważnie i dokładnie, jak do klasycznego, papierowego odpowiednika. Musimy również pamiętać, by stworzyć sobie kwalifikowany podpis elektroniczny, którym podpiszemy cyfrową deklarację, na takiej samej zasadzie jak podpisujemy papierowe dokumenty. Jeżeli nie wiemy jak zacząć, warto poszukać dodatkowych wskazówek na portalu podatkowym - bez problemu znajdziemy tam instrukcje krok po kroku dla wielu różnych rodzajów deklaracji.

AS
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.