Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
00:40 20 września 2024 Imieniny: Mieczysławy, Filipiny
YouTube
Facebook

szukaj

R E K L A M A
Banner A
Newsroom24 Ochrona zdrowia
AS/Times Press | 2020-11-13 14:40 | Rozmiar tekstu: A A A

W jakim wieku laserowa korekcja wzroku?

Olsztyn24
(fot. mat. pras.)

Z problemami ze wzrokiem boryka się bardzo dużo osób. Noszenie okularów oraz szkieł kontaktowych, pozwala nam normalnie funkcjonować. Jednak czasami niesie to za sobą wiele trudności; okulary mogą nam upaść i się potłuc, a soczewki trzeba odpowiednio często wymieniać. Laserowa korekcja wzroku pozwoli zapomnieć o tych problemach.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg wykonywany z użyciem odpowiedniego sprzętu. Pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe w formie kropel, aby zwiększyć komfort podczas zabiegu. Podczas leczenia odpowiednio modeluje się rogówkę, tak, aby całkowicie zlikwidować problemy widoczności. Przed zabiegiem trzeba wykonać badanie, a w jego trakcie lekarz określi, czy posiadana wada oraz stan zdrowia umożliwiają wykonanie laserowej korekcji wzroku. Nie trwa ona długo, a przez ten czas musimy obserwować światło, które jest przed nami. Nie można mrugać, dlatego na oczy zakłada się specjalny przyrząd, który uniemożliwi ewentualne niekontrolowane ruchy. Aby zabieg przebiegał prawidłowo, podczas zabiegu musimy ściśle przestrzegać poleceń lekarza. Jest to istotne ze względu na to, że laser posiada możliwość śledzenia naszych oczu. Na szczęście nawet jak przez przypadek spojrzymy w inną stronę, sprzęt nie zrobił nam krzywdy.

Wiek a laserowa korekcja wzroku

Podczas badania kwalifikacyjnego na laserową korekcją wzroku nasz wiek może być dużym przeciwwskazaniem przed wykonaniem takiego zabiegu. Poza tym mogą z niego skorzystać tylko te osoby, które mają stabilną wadę. Zazwyczaj taki stan osiąga się po 21. roku życia, kiedy uznaje się, że ciało młodego człowieka jest już w pełni rozwinięte. Oznacza to, że u dzieci czy nastolatków tego leczenia się nie wykorzystuje, ponieważ nie będzie ono skuteczne, a ich problemy ze wzrokiem mogą się nie zmienić. Czasami jest tak, że nawet osiemnastolatkowie korzystają z tej metody, jeżeli badanie określiło, że ich nieprawidłowości widzenia się nie powiększą.

Czy wada zniknie na zawsze?

Nie da się jednak określić górnej granicy wiekowej, po której laserowa korekcja wzroku nie jest już wykonywana. Na taki zabieg należy się udać, zanim okulista wykryje u pacjenta prezbiopię. Jest to stopniowe psucie się wzroku, spowodowane procesem starzenia. Zazwyczaj występuje ona po czterdziestym roku życia. Gdy zostanie ona u nas zdiagnozowana, korekcja może nie być skuteczna.
R E K L A M A
Tutaj warto dodać, że prawdą jest to, że ten zabieg raz na zawsze wyeliminuje nasze problemy ze wzrokiem. Jednak nie sprawi on, że wada widzenia nie pojawi się z wiekiem. Jest to naturalny proces, którego żadne zabiegi nie wyeliminują. Warto pamiętać, że wystąpienie prezbiopii nie oznacza, że zabieg się nie udał czy został źle wykonany. Do kwalifikacji na laserową korekcję wzroku najważniejsze są wyniki badania. Odpowiedni wiek i stabilna wada nie sprawią, że będziemy mogli poddać się takiemu zabiegowi. Jest wiele różnych czynników, które o tym decydują, więc wszystko rozstrzygnie się u okulisty.

Więcej informacji znajdziesz na https://blikpol.pl/opinie

AS
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.