Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
06:18 24 listopada 2024 Imieniny: Emmy, Jana
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Sprawy społeczne
AS/Orion | 2020-07-13 13:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak wymienić wkładkę zamka, który nie chce wyjść z drzwi?

Olsztyn24
Jak wymienić wkładkę zamka, który nie chce wyjść z drzwi (fot. mat. pras.)

W drzwiach do mieszkań i domów najczęściej stosujemy popularne zamki wpuszczane. Mają one wiele zalet, są m.in. wytrzymałe i skuteczne. Poza tym w razie awarii zamka nie trzeba demontować całego mechanizmu. Wystarczy wymiana wkładki, aby znów cieszyć się pełnym bezpieczeństwem. Zobacz, jak poradzić sobie z wymianą wkładki zamka, kiedy nie chce wyjść z drzwi.

Dobre zamki i wkładki do drzwi to pewność bezpieczeństwa

Wybór właściwych zamków do drzwi jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Odpowiedni mechanizm oraz fachowo przeprowadzony montaż zamka mogą nam zapewnić wysoki stopień ochrony, którym będziemy cieszyć się przez kolejne lata. Czasem jednak przychodzi czas na wymianę zamka, ponieważ chcemy unowocześnić swoje zabezpieczenia albo np. okazało się, że wskutek awarii zamka zalecana jest jego wymiana na nowszy model. W przypadku zamków wpuszczanych często wystarczy sama wymiana wkładki. Popularny mechanizm kosztuje w granicach kilkudziesięciu złotych i działa na zasadzie pojedynczej zapadki. Natomiast bardziej zaawansowane mechanizmy zamiast zapadki mają zębatkę, która zwiększa jeszcze poziom bezpieczeństwa w danym lokalu. Tego typu modele są bezpieczniejsze, co widać nie tylko po ich budowie, ale także cenie zamka z zębatką. Można tutaj za przykład podać zamek Gerda z atestem klasy 6, przy którym do dorobienia kluczy potrzebna jest specjalna karta. Uniemożliwia to bezprawne kopiowanie, zwiększając stopień ochrony. Zamki z zębatką kosztują często w przedziale kilkadziesiąt - sto kilkadziesiąt złotych. A jak zająć się wymianą wkładki do zamka tego rodzaju?

Wymiana wkładki do zamka

W celu montażu i wymiany zamka w drzwiach należy kierować się instrukcją, którą do swojego wyrobu dodaje producent zamków. W skrócie można przedstawić ten proces w 8 krokach. Najpierw uchylamy drzwi i wkładamy klucz do zamka. Następnie należy odkręcić śrubę, która znajduje się we wnętrzu skrzydła drzwiowego, na wysokości zamka do drzwi. Przyda się tutaj śrubokręt krzyżakowy. Klucz przekręcamy, aż uwolni się zapadka i dalej popychamy wkładkę, by ją wysunąć. Nie należy tu używać metod siłowych ani młotka (w razie problemów z wysunięciem się wkładki do zamka trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego ślusarza). Po wyjęciu wkładki mierzymy odległości i dobieramy nowy mechanizm, który można kupić w https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/. Montaż następuje odwrotnie niż demontaż. Natomiast, jeśli zamek nie chce wyjść z drzwi, najlepiej będzie poprosić o pomoc doświadczonego ślusarza, który z montażem i wymianą zamków różnych typów ma do czynienia na co dzień.

R E K L A M A
AS
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
    Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.