(fot. pixabay.com)
Kredyt hipoteczny bierze się zazwyczaj raz w życiu. Dzięki niemu można sfinansować budowę lub zakup domu albo mieszkania. Jest to ogromne zobowiązanie finansowe, często podejmowane na kilkadziesiąt lat. Z uwagi na ryzyko związane z utratą zdrowia lub życia przez kredytobiorcę, bank wymaga wykupienia ubezpieczenia. Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą polisę na życie, aby spełnić wymogi kredytobiorcy.
Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Twój dochód to główne źródło finansów w domu? Masz dzieci? Wyobraź sobie, że nagle Ciebie zabraknie, a wraz z Tobą - pieniędzy. Jednak niestety kredyt hipoteczny nie zniknie. Zobowiązanie zostanie przeniesione na pozostałych kredytobiorców lub spadkobierców, czyli małżonka lub dzieci. W takim przypadku Twoja rodzina prawdopodobnie znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli chcesz uchronić swoich bliskich przed takimi problemami, dokładnie zapoznaj się z ofertą ubezpieczenia na życie. Pamiętaj, że wiele banków wymaga ich przy podpisaniu umowy kredytowej!
Ubezpieczenie na życie - gdzie szukać?Część banków proponuje kredytobiorcom własne ubezpieczenia na życie. To bardzo wygodne rozwiązanie - wystarczy tylko podpisać odpowiedni dokument, podczas zawierania umowy kredytowej.
Jeśli jednak chcesz mieć wpływ na to, co dokładnie będzie obejmować Twoje ubezpieczenie oraz jaka kwota pieniędzy zostanie wypłacona najbliższym, rozważ porównanie różnych produktów. Możesz samodzielnie zapoznać się z ofertą ubezpieczeń na życie. Wystarczy, że odwiedzisz np. serwis
https://porownywarka-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-na-zycie-do-kredytu-hipotecznego-jaka-polisa-najlepsza/. W takim miejscu znajdziesz specjalnie opracowany kalkulator, który pozwoli Ci oszacować wysokość składki oraz poznać szczegóły poszczególnych produktów.
Co wpływa na wysokość ubezpieczenia na życie?Polisa na życie kojarzy Ci się z drogim produktem i stratą pieniędzy? Pomyśl: samochód jest wart o wiele mniej niż Twoje życie, a mimo to co roku go ubezpieczasz. Czy z tej perspektywy ubezpieczenie na życie to naprawdę duży koszt? Tobie nikt życia (i pieniędzy) nie wróci, ale przynajmniej pozwoli najbliższym na spokojny sen. A taki komfort wart jest każdej ceny.
Obawiasz się wysokiej składki za polisę? Na jej wartość wpływają:
» liczba osób objętych ochroną - ubezpieczenie może obejmować także Twojego małżonka i dzieci,
» wysokości świadczenia od utraty życia - masz do wyboru kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy,
» dodatkowe opcje ochrony, takie jak odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, utratę życia wskutek nieszczęśliwego lub komunikacyjnego wypadku,
» wykonywany zawód - jeśli jesteś np. pracownikiem medycznym lub wojskowym, musisz liczyć się z wyższą składką ze względu na większe ryzyko utraty życia w trakcie wykonywania obowiązków.
Wysokość składki jest wyliczana indywidualnie. Można skorzystać ze zniżek np. dzięki zakupowi ubezpieczenia przez Internet.
Najlepsze ubezpieczenie na życie dla Ciebie, czyli jakie?Zdecydowałeś się wykupić polisę na życie? To bardzo dobra decyzja. Teraz ustal:
» kto będzie ubezpieczony - tylko Ty, czy także pozostali członkowie rodziny,
» ile pieniędzy zostanie wypłaconych po śmierci - najlepiej, jeśli to będzie minimum sześciokrotność Twojego miesięcznego wynagrodzenia. To pozwoli bliskim na zorganizowanie swojego życia;
» w jakich sytuacjach ubezpieczenie będzie Cię chronić - np. w przypadku wypadku samochodowego.
Być może skorzystanie z ubezpieczenia nigdy nie będzie konieczne. Jednak... nigdy nie będziesz mieć takiej pewności. Od Ciebie zależy, w jaki sposób ochronisz swoją rodzinę, na wypadek, gdyby coś się wydarzyło. Pamiętaj: zanim podpiszesz umowę upewnij się, że bank, w którym bierzesz kredyt hipoteczny, akceptuje wybraną przez Ciebie formę ochrony życia.