Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
13:32 19 stycznia 2025 Imieniny: Erwina, Henryka
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Technika
AS/Mas. | 2020-02-17 11:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Klimatyzator domowy ścienny - jak wybrać?

Olsztyn24
(fot. mat. pras.)

Coraz gorętsze lata zaczynające się dużo wcześniej, bo już na wiosnę, to powoli nasza rzeczywistość, do której chcąc nie chcąc się przyzwyczajamy. Żeby było to łatwiejsze, warto zaopatrzyć się w niezawodny w upalne dni klimatyzator domowy ścienny. Poza chłodzeniem ma również inne funkcje jak ogrzewanie. Powstaje pytanie: jaki wybrać?

Klimatyzator ścienny - podstawowe informacje

Klimatyzatory dzielimy na przenośne lub stacjonarne - ścienne lub sufitowe. W tym artykule skupimy się głównie na modelach mocowanych do ściany. Najbardziej znane są urządzenia typu split, które składają się z dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. Bardziej rozbudowane są klimatyzatory multi-split, jakie stosuje się, gdy chcemy obsłużyć wiele pomieszczeń, ponieważ składają się, co prawda, z jednostki zewnętrznej, ale wewnętrznych elementów jest więcej. Wszystko po to, aby idealnie dopasować zapotrzebowanie do ilości miejsc, w których wsparcie klimatyzatora jest nieodzowne.

Klimatyzator ścienny - ważne pytania

Nim więc kupimy klimatyzator domowy ścienny lub zlecimy jego zamontowanie jednej z firm, musimy się zastanowić, jak chcemy chłodzić dom? Czy zależy nam na schłodzeniu temperatury we wszystkich pomieszczeniach, czy tylko w niektórych? Czy ważne jest, aby w każdym z nich panowały w tym samym czasie podobne warunki? Czy na pewno potrzebny jest nam klimatyzator ścienny, a może wystarczy przenośny?

Przed zakupem powinniśmy mieć wiele wątpliwości, dzięki czemu lepiej, bardziej świadomie, wybierzemy. Warto również wiedzieć, że klimatyzatory ścienne nie tylko chłodzą powietrze, ale mogą je także ogrzewać. W tańszych urządzeniach odpowiada za to elektryczna nagrzewnica, jeśli jednak pokusimy się o droższy sprzęt, zyskamy lepsze rozwiązanie, które do ogrzewania potrzebuje znacznie mniej energii elektrycznej. Wniosek jest więc taki, że jednorazowo zapłacimy więcej, ale zyskamy w przyszłości, gdy rachunki za prąd będą niższe. Co równie istotne, dostępne są zaawansowane modele, które poza chłodzeniem i ogrzewaniem robią dużo więcej - filtrują powietrze, osuszają i wentylują.
R E K L A M A

Na te parametry warto zwrócić uwagę

Planując zakup, powinniśmy ocenić, jak sprawuje się klimatyzator pod kątem wielu parametrów. Jedne z ważniejszych dotyczą wydajności energetycznej (od czego zależą oszczędności na rachunkach za prąd), poziomu głośności (co decyduje o komforcie osób przebywających w pomieszczeniu, gdzie znajduje się to urządzenie), szerokości kąta nawiewu (aby powietrze rozchodziło się równomiernie po całym pomieszczeniu) czy dostępnych trybów pracy. Zwracajmy również uwagę, czy klimatyzator ścienny ma funkcję samooczyszczającą, mierzy temperaturę w pomieszczeniu i czy można nim zarządzać z poziomu aplikacji, co znacząco podnosi komfort jego użytkowania.

Estetyka urządzenia

Oczywiście, klimatyzator powinien być nie tylko maksymalnie funkcjonalny, ale również dobrze wyglądający, aby wpasował się w aranżację pomieszczenia. Niektóre osoby boją się, że to urządzenie zepsuje cały wystrój, nie wiedzą jednak, że wśród bogatej oferty klimatyzatorów, można znaleźć coś w sam raz pasujące do klimatu mieszkania. Dostępne są bardzo stylowe i eleganckie urządzenia ścienne, które wkomponują się w wystrój tradycyjny oraz nowoczesny. Można kupić sprzęt w standardowym białym kolorze, jak również w innych odcieniach: czarnym, grafitowym czy nawet z różnymi dodatkami - chromowanymi czy drewnopodobnymi.

Wybierajmy świadomie, by klimatyzator ścienny służył nam jak najlepiej, a także gustownie prezentował się we wnętrzu.

AS
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.