Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i okolic wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach komputerowych z projektu „Ja w Internecie”, który gmina realizowała w partnerstwie z Fundacją Mazury PL. Dzięki projektowi udało się nie tylko przeszkolić dużą grupę mieszkańców, ale zakupić również 24 nowoczesne, przenośne komputery, które wójt Daniel Zadworny przekazał dyrektorom 4 szkół publicznych z terenu Gminy Dywity. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 45 tys. zł.
Z nowoczesnych laptopów będą korzystali uczniowie: Szkoły Podstawowej w Dywitach, Szkoły Podstawowej w Spręcowie, Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie i Szkoły Podstawowej w Tuławkach z filią we Frączkach. Każda ze szkół otrzymała po 6 laptopów, które mogą pełnić równocześnie funkcje notebooków.
W przekazaniu sprzętu wzięli udział: Mirosława Klejna - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach, Mariola Soroka-Christow - dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuławkach, Magdalena Wrzosek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Spręcowie i Anna Zduńczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie.
Dodatkowo podczas spotkania u wójta obecni byli: Kamil Petynka - prezes Fundacji Mazury, partner projektu, Małgorzata Dziemidowicz - kierownik referatu edukacji, kultury i zdrowia, Mirosław Gordon - kierownik referatu nowoczesnych technologii informatycznych oraz Jacek Niedzwiecki - kierownik referatu innowacji i informacji, który był koordynatorem projektu „Ja w Internecie”.
Dzięki projektowi „Ja w Internecie” Gmina Dywity, wspólnie z Fundacją Mazury, pozyskała grant w wysokości 150 tys. zł na zakup 24 komputerów przenośnych i przeszkolenie 268 osób z 7 interesujących modułów takich, jak Mój biznes w sieci, Działam w mediach społecznościowych, Rolnik w Internecie, Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Tworzenie strony - blog, Kultura w sieci.
W szkoleniach, które potrwały od lutego do końca lipca 2019 roku wzięły udział osoby powyżej 25 roku życia. Każdy z modułów trwał 12 godzin szkoleniowych. Warsztaty komputerowe odbyły się m.in. w Dywitach, Słupach, Frączkach, Gradkach, Sętalu, Spręcowie, czy Bukwałdzie. Program „Ja w internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura.
Z D J Ę C I A