Kolejna grupa uczestników projektu „FOLM - Z natury do rynku pracy” wyruszyła na motywującą wyprawę do lasu. Dziesięcioro młodych ludzi, pod okiem trenerów, w czasie kilkudniowej wędrówki od 6 do 12 maja, będzie pracować nad rozwojem osobistym. Partnerem projektu jest Bank Żywności w Olsztynie, liderem - Centrum Innowacyjnej Edukacji.
Ten sposób edukacji, nazywany „outdoor learning” to „szkolenie na zewnątrz”. Metoda opracowana została na Uniwersytecie w Edynburgu i jest skutecznie wykorzystywana w Wielkiej Brytanii do aktywizacji młodych osób, które nie pracują i nie uczą się. Bank Żywności w Olsztynie jest jedną z trzech europejskich organizacji, które biorą udział w projekcie „FOLM - Z natury do rynku pracy”. Pozostałe kraje to Hiszpania i Irlandia. W każdym z nich trenerzy mają pomóc w znalezieniu właściwej drogi młodym ludziom, którzy nie uczą się i nie pracują. Zajęcia mają zachęcić ich do aktywności i pomóc w przełamaniu własnych ograniczeń.
Uczestnicy pierwszego pilotażowego wyjścia są zachwyceni nietypową metodą edukacji i aktywizacji.
- Przeżyłam niesamowitą przygodę, poznałam fantastycznych ludzi, nabrałam pewności siebie i już wprowadzam zmiany w swoim życiu - dzięki sugestii coacha poszłam na dodatkowe kursy - rekomenduje projekt Sandra Orlicka z Lidzbarka Warmińskiego.
- To niesamowita sprawa, chętnie wybrałabym się raz jeszcze na taką wyprawę. Nawet nie myślałam, ile mi da takie wyjście. Mam sporo zainteresowań, ale co z tego, skoro nie wierzyłam w siebie i swoje umiejętności. Teraz widzę, że mogę i potrafię więcej. A przede mną jeszcze kolejne spotkania z trenerami - dodaje.
Jak zostać uczestnikiem projektu?
- Wystarczy zgłosić się do Banku Żywności w Olsztynie, wypełnić ankietę, a jeśli masz 20-29 lat, nie uczysz się i nie pracujesz, to serdecznie zapraszamy cię do udziału w tej niezwykłej przygodzie - zachęca koordynator projektu, Krzysztof Kaim.
- Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zapewniamy cały ekwipunek, żywność, a nawet ubranie. Do tego zachętą z pewnością powinny być indywidualne sesje coachingowe - dodaje.
Wyjście w teren to dopiero początek przygody. Kolejnym etapem jest indywidualna praca nad tym, co zostało wypracowane podczas wyprawy do lasu. Uczestnicy projektu będą mieli również dostęp do dedykowanej specjalnie dla nich platformy internetowej. Posłuży ona do wymiany doświadczeń i do udostępniania ofert zatrudnienia.
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży. Wartość grantu wyniosła 3,4 mln euro.
Więcej informacji na stronie: www.folmweb.com/pl
Zgłoszenia do projektu: tel. 698 345 652, e-mail: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl