Wyróżniają ją krótkie włosy, liczne tatuaże, skórzana kurtka i glany. Z wykształcenia psycholog, ale sama nazywa siebie seryjnym pisarzem. W sadze o Lipowie czytelników zabiera do nieco idyllicznej krainy, otoczonej lasami, jeziorami i polnymi drogami. To tam, w malowniczo położonej niewielkiej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, dochodzi do tajemniczych zbrodni.
Katarzyny Puzyńskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi powieści kryminalnej. W swoich książkach obok morderstwa pojawia się szeroko nakreślone tło społeczno-obyczajowe, przez co niekiedy polska pisarka porównywana jest do Camilli Läckberg.
Autorka spotkała się wczoraj (13.04) ze swoimi czytelnikami w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, aby porozmawiać z Katarzyną Janków-Mazurkiewicz między innymi na temat pracy pisarki, inspiracji do tworzenia kryminałów, wspieraniu literackich debiutantów, wielkiej miłości do psów wszelakich oraz... tatuażach, którymi ozdabia swą skórę ku pamięci ważnych dla niej przeżyć i wspomnień.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z pisarką, który udostępnimy w dwóch częściach.
******Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę punkową i metalową. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest wegetarianką.
Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów.
Puzyńska jest też autorką książki non-fiction „Policjanci. Ulica”, w której razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.
Z D J Ę C I A
F I L M Y