Wyróżniają ją krótkie włosy, liczne tatuaże, skórzana kurtka i glany. Z wykształcenia psycholog, ale sama nazywa siebie seryjnym pisarzem. W sadze o Lipowie czytelników zabiera do nieco idyllicznej krainy, otoczonej lasami, jeziorami i polnymi drogami. To tam, w malowniczo położonej niewielkiej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim dochodzi do tajemniczych zbrodni.
Katarzyny Puzyńskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi powieści kryminalnej. W swoich książkach obok morderstwa pojawia się szeroko nakreślone tło społeczno-obyczajowe, przez co niekiedy polska pisarka porównywana jest do Camilli Läckberg.
Niebawem będziemy mieli wyjątkową okazję gościć Katarzynę Puzyńską w Olsztynie. Na wydarzenie zapraszamy 13 kwietnia (sobota) na godz. 13.00 do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Janków-Mazurkiewicz.
O Autorce:
Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę punkową i metalową. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest wegetarianką.
Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów.
Puzyńska jest też autorką książki non-fiction „Policjanci. Ulica”, w której razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.