(fot. UM)
Trwa trzecia edycja akcji związanej z rewitalizacją olsztyńskich podwórek. Przedsięwzięcie wchodzi w następny etap realizacji.
Aktywizacja lokalnych społeczności, zbliżenie sąsiadów do siebie i poprawa wizerunku najbliższego otoczenia - to najważniejsze cele realizowanego w Olsztynie programu „Podwórka z Natury”. Dotychczas przeobrażenie przeszło sześć miejsc, szansę mają kolejne.
Za uczestnikami tegorocznego programu już pierwsze spotkanie. Pod koniec lutego mieli okazję szczegółowo zapoznać się z zasadami przedsięwzięcia oraz z planem działań w kolejnych miesiącach. Teraz czas na przygotowanie zmian, jakie przejdą podwórka.
-
Zaczynamy pracę nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania podwórek - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. -
Z pewnością inspirujące będzie spotkanie ze studentami architektury krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Pierwsze spotkania odbędą się 12 i 13 marca - najpierw w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Jagiellońskiej 8 dla przedstawicieli grup sąsiedzkich z ul. Żeromskiego/Sienkiewicz oraz Puszkina/Małeckiego, natomiast później, w siedzibie ZNP przy ul. Dąbrowszczaków 15, dla grupy Dąbrowszczaków/Mazurska. Łącznie takich spotkań będzie dziewięć - po trzy dla każdej z grup.
Organizacją wspierającą mieszkańców w działaniach ponownie jest Towarzystwo Miłośników Olsztyna. Głównym zadaniem jest zintegrowanie oraz pobudzenie do działania członków grup sąsiedzkich za pomocą różnorodnych form aktywności.