Laos - kraj przesycony buddyzmem - zamieszkały jest przez serdecznych ludzi. Dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi tam trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu i dlaczego czasem nie można zakupić czegoś w sklepie, bo właściciel akurat śpi? Jak to jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”? Dlaczego Laos od wielu lat pozostaje krajem zapóźnionym gospodarczo i ekonomicznie, co miało na to największy wpływ? A także, dlaczego warto podróżować etycznie?
Te zagadnienia poruszył podczas czwartkowego (15.11) spotkania z miłośnikami wojaży w Pracowni Literackiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Piotr Wnuk. Podróżnik odwiedził Olsztyn, aby opowiedzieć o swojej wyprawie do Laosu, którą odbył w 2016 roku.
Piotr Wnuk (jak o sobie mówi) jest pasjonatem podróży przemierzającym świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię i Norwegię. Podczas swych wypraw szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju, ludzi i ich prawdziwe życie.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania, który udostępniamy w formie wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y