Tytuł Menedżera Rynku Zdrowia w konkursie Portrety Polskiej Medycyny 2018 otrzymała dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj (23.10) w hotelu Sheraton w Warszawie. Wśród tegorocznych laureatów tej prestiżowej nagrody są m. in. Andrzej Jacyna, prezes NFZ, dr n. med. Michał Zembala i redaktor Ewa Drzyzga.
Portrety Polskiej Medycyny to wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia w pięciu kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia, Wydarzenie Rynku Zdrowia, Osobowość Rynku Zdrowia i Lider Rynku Zdrowia. Nagrody wręczali: Wojciech Kuśpik, wydawca miesięcznika Rynek Zdrowia i Wojciech Kuta, redaktor naczelny.
- Kierowana przez Krystynę Piskorz-Ogórek, konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, specjalistyczna placówka, od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - uzasadniła przyznanie nagrody Beata Tadla, prowadząca uroczystość.
- W ostatnim rankingu, którego wyniki podano w lutym 2017 r. szpital uzyskał pierwsze miejsce wśród szpitali pediatrycznych w kraju. Pani dyrektor, pełniąc swoją funkcję nieprzerwanie od grudnia 2004 r., nieustannie rozbudowuje szpital, dba o zapewnienie najwyższej jakości i kompleksowości świadczeń dla dzieci. Wizytówką szpitala jest wielodyscyplinarna opieka lecznicza nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki oraz schorzeniami kręgosłupa. Wielkie gratulacje pani dyrektor!Odbierając nagrodę dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek podkreśliła, że to wyróżnienie jest dla niej zaszczytem, a podziękowania za nie składa nie tylko we własnym imieniu, ale również całej kadry kierowniczej i ponad 700-osobowej załogi szpitala dziecięcego w Olsztynie, która każdego dnia buduje wizerunek tego szpitala.
- To właśnie cały zespół naszego szpitala robi to wszystko, o czym pani redaktor była uprzejma powiedzieć - podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek.
- Moja rola w tym szpitalu jest niewielka. Wyznaczam kierunki działania tego szpitala tak, aby dzieci, które trafiają do naszego szpitala z całej Polski, były zaopatrywane kompleksowo i aby ten wizerunek sprzyjał przede wszystkim czterem filarom szpitala: bezpieczeństwu opieki, aby pacjenci byli zadowoleni, aby środowisko było sprzyjające dla pracowników i by była zapewniona efektywność, rentowność finansowa. Zadaniem dla dyrektora jest właśnie równowaga między tymi filarami. Bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do współpracy.Gala Portretów Polskiej Medycyny odbyła się w trakcie rozpoczętego wczoraj w Warszawie XIV Forum Runku Zdrowia. Wzięło w niej udział ponad 1000 przedstawicieli środowiska medycznego, którzy debatowali o obecnym stanie i o przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wśród prowadzących dyskusję byli m. in. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, Halina Kutaj-Wąsikowska, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Andrzej Jacyna, prezes NFZ, Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
Z D J Ę C I A