00:26 20 września 2024 Imieniny: Mieczysławy, Filipiny

Rafał Bieńkowski | 2018-06-26 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Strzepcz szczęśliwy dla Marcina Wojtala

Podium kategorii M3 (fot. CYKLO) | Więcej zdjęć »

Jeden z liderów Michelin Bloomnet Team zanotował udany start w kolejnym wyścigu serii Cyklo. Przed nim i pozostałymi kolarzami olsztyńskiego zespołu teraz Mistrzostwa Polski Masters.

Cyklo Strzepcz (woj. pomorskie) to już trzeci wyścig tegorocznej edycji Energa Cyklo Cup. Ponad 120 zawodników miało tym razem do przejechania trasę o długości 80 km (pięć pętli po 16 km). W kategorii open wysokie 9. miejsce zajął Marcin Wojtal, który rywalizację zakończył z czasem 2:03:06. Co ważne, jednocześnie dało mu to zwycięstwo w kategorii M3.

Tego dnia Michelin Bloomnet Team reprezentowany był jeszcze przez innych zawodników. Radomir Chmiel zajął 15. lokatę (czwarty w M3), a Marek Trzeszczkowski 24. (siódmy w M3). Zwycięzcą kategorii open został Piotr Osiński z powiatu starogardzkiego (2:01:19). Drugie miejsce dla Marka Maciejewskiego (TTC Beretta Toruń), trzecie dla Krzysztofa Krzywego (Nexus Team Gdańsk).

Teraz przed zawodnikami MBT najważniejsza impreza sezonu, a więc Mistrzostwa Polski Masters, które już w ten weekend odbędą się w Starachowicach.
- Chcemy walczyć o medale w kategorii M3. Na mistrzostwa zabieramy praktycznie cały nasz skład - mówi Łukasz Dudko. Oprócz niego w woj. świętokrzyskim ścigać się będą Patryk Badura, Radomir Chmiel, Sebastian Żelazowski, Marcin Wojtal, Sylwester Matusiak oraz Jacek Sargalski.