W sobotę (21.10) przedszkolaki i młodsi uczniowie szkół podstawowych razem z wolontariuszami XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie i Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie mimo deszczowej pogody spotkali się, by wykonać ostatnie zadanie rodzinne w ramach projektu „Zakręcony (w) Olsztyn”.
Wspólnie wykonano plakaty ze słowami - kluczami prezentujące Olsztyn. Na pracach plastycznych pojawiły się hasła typowe dla naszego miasta, m. in. ratusz, baba pruska, muszla, święty Jakub, zamek. Każda z grup wykonała pracę według własnego pomysłu, a wszystkie zostaną zaprezentowane na wystawie w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.
Następnie wszyscy wspólnie grali w gry planszowe przygotowane przez uczniów klasy III B liceum. Dzięki pracy młodzieży powstały autorskie projekty prezentujące historię naszego miasta. Na podsumowanie uczniowie obejrzeli film przygotowany przez Mateusza, ucznia Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie.
Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka - tort z logo projektu, które zostało opracowane na potrzeby grantu przez Weronikę, uczennicę XI LO. Uczestnikom zajęć wręczono drobne upominki w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas i zabawę.
Działania organizowane są w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018” oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Koordynatorem merytorycznym projektu jest Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii SP 33 w Olsztynie, ambasador Muzeum POLIN, a koordynatorem organizacyjnym projektu Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii XI LO w Olsztynie.
Zajęcia w ramach projektu grantowego były dla uczestników bezpłatne, a gości tradycyjnie przyjął w progach swojej szkoły Dyrektor XI LO Janusz Krzysztof Rączkiewicz.
Z D J Ę C I A