Olsztyński Wehikuł Czasu o rodzinnych rozrywkach na przestrzeni czasu
Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Muzeum Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
W salach kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyło się wczoraj (8.06) kolejne spotkanie w ramach cyklu Olsztyński Wehikuł Czasu pod hasłem „W co grać? Rodzinne rozrywki sprzed dziesięcioleci”. Tematem przewodnim wieczoru poprowadzonego tradycyjnie przez historyka dr. hab. Andrzeja Korytko oraz dziennikarza Marka Jarmołowicza były gry i zabawy zarówno te, którym oddajemy się współcześnie, jak i te, które zapisały się na kartach historii.
W roli prelegenta tym razem wystąpiła dr hab. Barbara Krysztopa-Czupryńska - historyk Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ekspertami zaś byli dr Krzysztof Szulborski - socjolog, UWM w Olsztynie oraz Michał Porycki z Agencji Eventowej BARTBO.
Barbara Krysztopa-Czupryńska zaprezentowała publiczności historię gier rodzinnych i hazardowych, okres ich rozwoju oraz ciekawostki z nimi związane, Krzysztof Szulborski wypowiedział się m.in. na temat wpływu gier na człowieka i społeczeństwo, natomiast Michał Porycki podzielił się zaś informacjami i spostrzeżeniami na temat tego, że bawić się można nie tylko przy komputerze.
Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.