Nowa tabliczka pojawiła się m.in. na dawnej siedzibie Izby Skarbowej w Olsztynie
Dzisiaj (1.03) weszła w życie reforma polegająca na połączeniu 3 służb: administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej i utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej.
Bez zmian pozostały: urzędy skarbowe i ich siedziby oraz zasięg terytorialny, numery rachunków bankowych, zasady rozliczania podatków PIT, CIT, od spadku i darowizn i od czynności cywilno-prawnych, a także obsługa dużych podmiotów w wyspecjalizowanych urzędach skarbowych i numery telefonów infolinii podatkowej i celnej.
Urzędy skarbowe przejęły zadania pozostające dotychczas we właściwości Służby Celnej w zakresie podatku akcyzowego, podatku od gier, opłaty paliwowej, podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, oraz podatku od wydobycia niektórych kopalin.
W województwie warmińsko-mazurskim utworzony został Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy z siedzibą w Olsztynie przy ul. Dworcowej 1, wraz z 2 delegaturami i 11 oddziałami celnymi.
Delegatury utworzone zostały na bazie obecnych urzędów celnych w Olsztynie i Elblągu, a oddziały celne realizują dotychczasowe działania w niezmienionych lokalizacjach.
Do zadań urzędu celno-skarbowego należy m.in. kontrola celno-skarbowa, ustalanie i określanie podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych czy obejmowanie towarów procedurami celnymi. Kontrola celno-skarbowa prowadzona przez ten urząd nakierowana jest na zwalczanie przestępstw, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo finansowe państwa, np. wyłudzenia VAT.