d. | 2017-02-26 19:03 |
Rozmiar tekstu:
A
A
A
WBP zaprasza na spotkanie z Moniką Glibowską
Stary Ratusz WBP w Olsztynie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (27.02), o godzinie 17.00, do Starego Ratusza WBP (pokój z widokiem, II piętro) na spotkanie z Moniką Glibowską - autorką książki „Andumênia”, laureatką konkursu Czwarta Strona Fantastyki. Spotkanie poprowadzi Ewa Chełchowska.
Spotkanie autorskie z laureatką I edycji konkursu „Czwarta Strona Fantastyki”. Jej powieść „Andumênia: Przebudzenie” została doceniona przez jury za rewelacyjną kompozycję, świetnie przemyślane intrygi i język godny światowych bestsellerów.
Legenda Andumênii głosi, że generałowie powstaną, gdy ojczyzna będzie w potrzebieKraj jest na skraju kolejnej wojny i bankructwa. Władczyni Andumênii decyduje się wybudzić po 120. latach skrzydlatych generałów armii, uśpionych po wielkiej bitwie z Zineanem mocą niezwykłego zaklęcia.
Dwór wrze od plotek, wewnętrznych zdrad oraz walk o władzę. May Verteri, najpotężniejsza z przebudzonych i ulubienica poprzedniej przywódczyni, oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki. Piękna i charyzmatyczna „Krwawa” generał nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. May knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc. Losy Andumênii spoczywają w niepewnych rękach, a zagrożenie może przyjść z najmniej spodziewanej strony******
Monika Glibowska - ur. w 1984 r. w Olsztynie. Miłośniczka podróży, kultur i języków obcych. Absolwentka filologii angielskiej i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez rok studiowała na Universidad de Valencia w ukochanej Hiszpanii, którą odwiedza corocznie. Twórczyni i właścicielka Kreatywnej Szkoły Językowej. Dzieli swoje życie między Warszawę i Olsztyn. Jej opowiadania kryminalne i fantasy zwyciężały w konkursach literackich m.in. wydawnictwa Verbum Nobile (2010) czy portalu Efantastyka (2011). Dwa z nagrodzonych opowiadań zostały opublikowane w antologiach pokonkursowych: Spotkanie w Barcelonie ukazało się w almanachu Światłocienie, a Śmierć zielonego jokera - w pierwszym zbiorze Fantazji Zielonogórskich.