Dzisiaj (1.02) wyłączone zostają niezarejestrowane karty SIM. Warto sprawdzić, czy możemy skontaktować się seniorami ze swojego otoczenia.
Weszła w życie znowelizowana ustawa antyterrorystyczna. Jedną z najważniejszych zmian w prawie jest konieczność rejestracji kart SIM. Wymóg został podyktowany potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa obywateli Polski.
Zmiana poprzedzona była dużą kampanią medialną, nie daje to jednak pewności czy informacje dotarły do wszystkich użytkowników. Najbardziej narażoną na dezinformację grupą są seniorzy. Warto zatem zatroszczyć się o osoby w starszym wieku i sprawdzić, czy ich telefon jest ciągle aktywny. Obojętna w tym temacie nie pozostaje również Rada Olsztyńskich Seniorów, która przygotowała wskazówki dla seniorów, których karta nie została jeszcze zarejestrowana.
-
Ludzie w starszym wieku często nie nadążają za nowinkami technologicznymi i zmianami - tłumaczy przedstawicielka Olsztyńskiej Rady Seniorów. -
Niedziałający nagle telefon może wywołać dezorientację i strach. Podpowiadamy co w takiej sytuacji należy zrobić, krok po kroku.
Wskazówki zawierają informacje o miejscach, do których należy się udać w celu zarejestrowania karty oraz o niezbędnych przy rejestracji dokumentach. Te oraz wiele innych użytecznych seniorom informacji można znaleźć na stronie senior.olsztyn.eu