Skanska otrzymała trzecią nagrodę w konkursie „Buduj bezpiecznie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 9 grudnia br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie. Wyróżniona za bezpieczną organizację prac inwestycja to budowa Centrum Symulacji Medycznych przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie.
Do konkursu zgłoszone zostały budowy realizowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ocenie podlegały m.in. sposób opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ), wielkość i złożoność prac budowlanych, jakość oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy, stan wiedzy pracowników w zakresie ochrony pracy oraz umiejętności identyfikacji zagrożeń, jakość koordynacji i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bhp przez podmioty działające na budowie, przestrzegania przepisów i zasad bhp na budowie, stan wypadkowości w okresie trwania konkursu, stosowanie niestandardowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wśród kryteriów, wg których oceniane były budowy znalazły się również: skala obiektu, jego wielkość, a także złożoność prac konstrukcyjnych.
PIP na co dzień kontrolująca przestrzegania przepisów na budowach, cyklicznie nagradza tych, którzy szczególnie dbają o upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów. Przy tej okazji promuje wykonawców, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji swoich projektów. Inicjatywy tego typu to doskonały pretekst, aby przyczynić się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na realizowanych projektach budowlanych.
Realizowane przez Skanska Centrum Symulacji Medycznych dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie umożliwi przyszłym lekarzom prowadzenie zajęć praktycznych już na etapie edukacji. Do dyspozycji będą bowiem mieli m.in. fantomy i symulatory odzwierciedlające prawdziwe sytuacje. Zakres prac realizowanych przez Skanska to utworzenie pomieszczeń dydaktycznych symulujących szpitalny oddział ratunkowy, blok operacyjny, salę intensywnej terapii, porodową i pielęgniarską, wnętrze karetki ratunkowej czy pracownię umiejętności chirurgicznych.
Prace prowadzone są na czynnym obiekcie zatem wymagają szczególnej troski o bezpieczeństwo osób, które na co dzień korzystają z placówki.
Prace trwają od maja 2016 r. Wartość inwestycji to blisko 9 mln zł brutto.
Z D J Ę C I A