W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyło się dzisiaj (12.10) uroczyste otwarcie „Geoogrodu” - lapidarium na terenie szkoły. Prace związane z realizacją projektu „Geoogród przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie” z zakresu działalności ekologicznej, priorytet 1: Georóżnorodność Warmii i Mazur zostały rozpoczęte we wrześniu 2015 roku. Projekt współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i przy wsparciu Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie. Prace związane z projektem wykonywali uczniowie i nauczyciele ZSB we współpracy z pracodawcami, rodzicami oraz Alicją Szarzyńską z WMODN.
Na otwarcie „Geoogrodu” przybyli liczni goście: wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (z którym szkoła współpracuje), dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz przyjaciele „Geoogrodu”, bez których ta inicjatywa byłaby trudna do zrealizowania.
Specjalnymi gośćmi byli dr Dariusz Gałązka z Państwowego Instytutu Geologicznego (Państwowy Instytut Badawczy) w Warszawie oraz dr hab. inż. Arkadiusz Bieniek z Katedry Gleboznawstwa i Rekultywacji Gruntów Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat ukształtowania polodowcowego terenu.
„Geoogród” przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie stwarza możliwości prowadzenia bardzo ciekawych, wręcz terenowych zajęć dydaktycznych w zakresie geologii nie tylko dla uczniów ZSB, ale również dla uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych, na które dyrekcja i nauczyciele ZSB zapraszają.
Z D J Ę C I A