Przekraczająca 50 proc. w porównaniu ze stawkami cennikowymi oszczędność to efekt ostatniego przetargu na dostawę prądu. Co ciekawe, jednostkowa opłata za oświetlenie ulic jest niższa od tej, z której miasto korzysta obecnie. Umowę na dostawę energii elektrycznej podpisano dzisiaj (5.10) w ratuszu. W grupie stworzonej przez gminę Olsztyn jest już niemal 300 podmiotów.
Podobnie jak w 2016 roku zamówienie zostało podzielone na części obejmujące zasilanie oświetlenia ulicznego oraz budynków i pozostałych instalacji. Prąd będzie dostarczany odpowiednio przez Energę Obrót S.A. (wartość umowy to niemal 2 miliony złotych) oraz Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. (ponad 22,5 mln).
-
Rozstrzygnięcie jedynie potwierdza, że na każdym kroku dbamy o publiczne pieniądze - przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. -
Od wielu lat coraz mniej płacimy za prąd. I z każdym rokiem te oszczędności są znacznie większe. To dobrze, że przybywa instytucji, które chcą dołączyć do przedsięwzięcia.To już ósma umowa na dostawę prądu, jaką zawiera grupa organizowana przez nasz samorząd. Pierwszy raz w ten sposób kupowaliśmy energię na 2010 rok. Wówczas w skład grupy weszło 97 podmiotów, m.in. szkoły, Zarząd Dróg i Mostów oraz MOK.
Z każdym rokiem zwiększała się liczba zainteresowanych tą metodą kupna prądu oraz jego wolumen. Dość powiedzieć, że przy okazji podpisywanej umowy grupa liczy trzykrotnie więcej podmiotów niż na początku - 296.
-
Zarówno wielkość grupy, jak i moment, w którym ogłosiliśmy przetarg okazały się kluczowe - przyznaje pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarski i infrastruktury elektroenergetycznej Karol Więckowski. -
Trafiliśmy idealnie, gdy na rynku były najniższe ceny.Do postępowania na rok 2017 do grupy dołączyły m.in. Gmina Młynary, Gmina Miejska Szczytno, Gmina Dobre Miasto, a także kolejne jednostki Gminy Miasta Elbląg (m.in. Tramwaje Elbląskie). Dzięki temu prognozowany wolumen energii elektrycznej przekroczył poziom 100 GWh i wyniósł 118 GWh.
Z D J Ę C I A