31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. To kolejna okazja, aby spróbować zerwać z nałogiem. W szpitalu pulmonologicznym, w niecodzienny sposób namawiano na rzucenie palenia.
-
Palenie warto rzucić w każdym momencie - przekonywała Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego. -
Bez względu na wiek, na liczbę przepalonych lat. Zadbajcie o swoje zdrowie - dla siebie i waszych bliskich. Proponujemy wam porcję zdrowia - pyszny sok zamiast papierosa. Wszyscy pacjenci szpitala dostali w prezencie soki, natomiast otwarcie przyznający się do palenia otrzymali zaproszenia do poradni antynikotynowej, działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc.
-
Rzucam palenie od lat - przyznaje pan Tomasz, pacjent oddziału pulmonologiczno-alergologicznego. -
Wytrzymałem góra miesiąc, chyba czas skorzystać z pomocy.
Poradnia antynikotynowa przyjmuje pacjentów po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 89 532 29 50, we wtorki od godziny 15.00 do 16.00. Lekarzem prowadzącym poradnię jest dr n. med. Joanna Pawlak - alergolog, pulmonolog.
Tegorocznym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu ogłoszonym przez WHO jest „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - Fakty i wyzwania”. Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich do wprowadzenia nowych, jednolitych opakowań wyrobów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszenia popytu na wyroby tytoniowe - poprzez obniżenie atrakcyjności papierosów, ograniczenie stosowania opakowań jako formy reklamy i promocji, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie zawierają logo firmowych, kolorów, obrazków oraz informacji reklamujących wyrób tytoniowy.
Z D J Ę C I A