Ma być doskonałym szlakiem komunikacyjnym, ale jednocześnie miejscem służącym rekreacji. Łynostrada nabiera realnych kształtów. Propozycja zyskała największe poparcie podczas III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród ogólnomiejskich projektów zagłosowało na niego ok. 2,5 tys. mieszkańców stolicy regionu.
Dzięki Łynostradzie znaczna część olsztynian zyskałaby szybkie, wygodne oraz bezpieczne rowerowe połączenie ze Starym Miastem i Śródmieściem. W przyszłości trakt mógłby też połączyć Olsztyn z okolicznymi miejscowościami.
-
Teraz zadanie wchodzi w etap konkretnych ustaleń projektowych - informuje miejski oficer rowerowy Mirosław Arczak. -
Aby utrzymać dobre i partnerskie zasady współpracy z wnioskodawcami, Urząd Miasta Olsztyna zorganizuje spacer badawczy, którego celem będzie zebranie opinii na temat wyposażenia projektowanej trasy w elementy małej architektury. Chodzi o ławki, latarnie, miejsca wypoczynku, kosze na śmieci. Punktem wyjścia do dyskusji będą propozycje Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa.Sobotnie (2.04) spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali 219 ratusza. Będzie to teoretyczny wstęp do omawianych zagadnień oraz prezentacja pomysłów zgłaszanych przez Wydział Rozwoju Miasta i Budownictwa.
Druga część to właściwy spacer badawczy, który rozpocznie się o godzinie 11.00 przy fontannie w Parku Centralnym. Trasa spaceru będzie wiodła wzdłuż brzegu Łyny, a zakończy się przy ul. Tuwima.