Dr. n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie została nagrodzona prestiżową nagrodą „Supermedicus” w kategorii „Manager”, w uznaniu zasług dla rozwoju i modernizacji placówki. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 24 października w Warszawie.
W tym roku do konkursu nominowano 60 placówek i osób związanych ze służbą zdrowia, nagrodzono - w różnych kategoriach - 17 z nich. Przyznano tylko jedną nagrodę w kategorii „Manager”.
Dyrektor olsztyńskiego szpitala dziecięcego, której kandydaturę zgłosiła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, została doceniona przez kapitułę konkursu za ponad dziesięcioletnie, sprawne zarządzanie placówką, m.in. gospodarkę finansami, podnoszenie jakości usług potwierdzone certyfikatami oraz zrealizowane inwestycje, idące w kierunku poprawy warunków leczenia i warunków lokalowych dla dzieci i ich opiekunów, m.in. rozbudowę i informatyzację szpitala, a także modernizację istniejących oddziałów, wprowadzanie wysokospecjalistycznych innowacyjnych metod leczenia oraz takie zorganizowanie działalności placówki, by jej działalność opierała się na pięciu filarach - kompleksowości świadczeń, jakości świadczeń, efektywności finansowej i zarządzaniu kosztami, profesjonalizmie kadry szpitalnej i dbałości o jej rozwój zawodowy oraz przyjaznych warunkach pracy i przyjaznym klimacie leczenia.
- Czuję się zaszczycona nominacją i otrzymaniem nagrody. Ten sukces nie byłby możliwy bez ogromnego wysiłku wszystkich pracowników naszego szpitala, który został w ostatnich latach podjęty. Cieszę się , że wysiłek ten został dostrzeżony. Statuetka „Supermedicusa” mobilizuje nas do dalszej jeszcze lepszej pracy - mówi dr Krystyna Piskorz-Ogórek.
Organizatorem plebiscytu jest Warszawska Izba Przedsiębiorców, która od 18 lat organizuje konkurs dla przedstawicieli różnych branż w Polsce pn. WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców. Jego celem jest upowszechnianie zasad etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej oraz wspieranie przedsiębiorczości i inicjatyw gospodarczych. Do tej pory wzięło w nim udział 5500 firm, a 600 z nich zostało nagrodzonych. W 2014 roku po raz pierwszy w ramach konkursu przyznano osobne nagrody dla przedstawicieli sektora medycznego - statuetki „Supermedicus”.
Patronat honorowy nad plebiscytem sprawują Polskie Towarzystwo Lekarskie, Federacja Polskich Towarzystw Medycznych, Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Z D J Ę C I A