Dziennik Rzeczpospolita ogłosił doroczny ranking szpitali „Bezpieczny Szpital”. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. dwa olsztyńskie szpitale: miejski i pulmonologiczny.
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce w województwie Warmińsko-Mazurskim, a 7. w Polsce w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych oraz 4. pod względem jakości opieki medycznej. Samodzielnemu Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie po raz czwarty zajął pierwsze miejsce w kraju w zestawieniu szpitali niezabiegowych.
W tym roku w szranki konkursu stanęło 240 placówek medycznych z całego kraju. Do rankingu zakwalifikowało się 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskały największą liczbę punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki zdrowotnej. Placówki medyczne odpowiadały również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu.
- Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zawsze plasował się wysoko w rankingu Rzeczpospolitej, jednak tegoroczny sukces to awans aż o 4 pozycje. Jesteśmy najlepsi w województwie z czego jestem niesamowicie dumna - mówi Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor szpitala.
W tym roku MSZ w Olsztynie zakończył bardzo ważną inwestycję - modernizację budynku „C” oraz budowę bloku operacyjnego. Gruntowny remont placówki przy Al. Wojska Polskiego oraz w budynku „C” przy ul. Niepodległości 44 Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie kosztowały ponad 23 mln zł. Obecnie w budynku przy al. Wojska Polskiego działają z powodzeniem: Klinika Dermatologii, Oddział Reumatologii, Okulistyka, Oddział Leczenia Otyłości, Pracownia Fizjoterapii, Hospicjum oraz Centralna Sterylizatornia; w budynku „C” natomiast Oddział Chirurgii Szczękowej oraz Laryngologia - Zespół Chirurgii Jednego Dnia.
Miejski Szpital w Olsztynie leczy pacjentów od ponad 140 lat. Rozbudowa i unowocześnienie szpitala to także stworzenie zespołu wysokiej klasy specjalistów posługujących się najnowszą wiedzą medyczną. Radykalnie zmienione warunki techniczne umożliwiają przyjęcie w 15 oddziałach rocznie około 18 tys. pacjentów. Prężnie działają również przyszpitalne poradnie, które tylko w ubiegłym roku przyjęły prawie 45 tys. chorych.