Członkowie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie odpoczywają. Przed Państwem sprawozdanie z trzynastego tegorocznego posiedzenia.
Na pierwszym w kwietniu spotkaniu komisji obecnych było ośmiu jej członków. Pierwszą, istotną sprawą jaką poruszono była letnia organizacja ruchu na Starym Mieście. Projekt zaakceptowano bez większych zmian.
Pozytywnie odniesiono się też do wniosków dwóch przedsiębiorców. Jedna z firm wnosiła o zgodę na postawienie podnośnika na czas mycia elewacji budynku przy ulicy Staromiejskiej, druga o przesunięcie barierki zabezpieczającej na ulicy Jarockiej.
Zaakceptowano też wnioski CTA Kołodrom i Klubu Tabun Olsztyn w sprawie przeprowadzenia imprez okolicznościowych. W pierwszym przypadku chodzi o cykl planowany na okres wiosenno-letni. KBRD wyraziła też zgodę na zamknięcie wjazdu na parking osiedlowy przy ul. Barcza od ulicy Krasickiego.
Nie wyrażono natomiast zgody na ustawienie znaku zakazu wjazdu na jedno z podwórek przy ulicy Partyzantów. Negatywnie zaopiniowano też wniosek o zakazanie parkowania na chodniku przed budynkiem przy ul. Głowackiego 32. Zaakceptowano natomiast wniosek o zmianę lokalizacji miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej przy ul. Żurawskiego 21.
Członkowie komisji wysłuchali też kilka wniosków dotyczących oznakowania na ulicy Marii Zientary-Malewskiej. Do ewentualnych zmian dojdzie po wizji lokalnej. Od razu negatywnie odniesiono się natomiast do pomysłu montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Poprzecznej i Cichej.
Komisja zgodziła się też na ustawienie stoiska handlowego przy skrzyżowaniu na Starym Mieście oraz na oznaczenie parkingu strzeżonego na Jarotach, na koszt wnioskującego. Na wniosek MPK zostanie też poprawiony stan nawierzchni pętli autobusowej przy ul. Sielskiej.
Wnioski składali też przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Pierwszy o odnowienie znaku B-9 przy skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Bartąskiej. Drugi o uzupełnienie oznakowania strefy ograniczonego postoju przy ulicy Markiewicza.
Sama komisja wniosła też o ograniczenie tonażu pojazdów na ulicy Żeglarskiej między restauracją a ulicą Dębową oraz o montaż progów zwalniających na ulicach Oliwkowej i Sojowej.
Rozmawiano też o organizacji ruchu w czasie majowych zawodów triathlonowych oraz projektach połączeń projektowanych inwestycji z istniejącą siecią dróg. Większość projektów przyjęto bez uwag, m.in. te dotyczące wjazdów do Galerii Warmińskiej i centrum handlowego, które ma powstać przy ul. Barcza.