Ukazał się najnowszy numer czasopisma kulturalno-literackiego „VariArt” poświęcony muzyce i słowu mówionemu. Egzemplarz kwartalnika można otrzymać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. „VariArt” dostępny jest również w formie elektronicznej na stronie: www.wbp.olsztyn.pl/publikacje.
Nowy numer czasopisma VariArt wypełniony jest po brzegi dźwiękami, które wylewają się ze stron potężną partyturą różnorakich brzmień. W ręce czytelników trafił zbiór tekstów traktujących o muzyce rozumianej w sposób tradycyjny, o wariacjach muzycznych oraz o sile i ważności przekazu ustnego.
Tym razem na łamach czasopisma m.in.: Marcin Wawruk, który opowiada o muzyce skomponowanej do słuchowiska pt. Śledztwo, członkowie Koła Naukowego Twórczości Literackiej Ars Scripta, którzy podzielili się z czytelnikami swą prozą i poezją, Jacek Smółka, bibliotekarz opowiadający o pracy na falach radia UWM FM oraz Krzysztof D. Szatrawski przedstawiający historię polskiej szkoły jazzu i serię Polish Jazz.
Ucztę dla oka stanowią barwne prace Bartka Świąteckiego oraz Pauliny Michalskiej, laureatki konkursu na historię obrazkową „Olsztyn w obrazkach”. Głosem z przeszłości zabrzmiała nieżyjąca już Agnieszka Suchodolska, poprzez transkrypcję nagrania z 2004 roku, w którym opowiada o swoim dzieciństwie, rodzinie, a także języku polskim, niemieckim i gwarze warmińskiej.
W publikacji przepełnionej dźwiękiem nie mogło zabraknąć miejsca na ciszę, która nie tylko daje chwilę wytchnienia od tego pierwszego, ale przede wszystkim, poprzez kontrast, pozwala mu istnieć.