Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
05:00 21 stycznia 2025 Imieniny: Agnieszki, Jarosława
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Niepełnosprawność
ep | 2013-09-23 13:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyjątkowi sprzedawcy

Olsztyn24
Adam, Milena i Piotr (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Niepełnosprawni uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych zadebiutowali w roli handlowców na Targach Chłopskich w Olsztynku. Na stoisku pod szyldem stowarzyszenia „Wyjątkowe Serce” sprzedawali swoje prace - maskotki, poduszki, notesy, szkatułki i znaczki. A już 7 października będzie można kupić ich wyroby w Olsztynie, w Centrum Alfa przy al. Piłsudskiego.

W sobotę za ladą stoiska stanęli Milena, Adam i Piotr, wspierani przez nauczycielki Annę Wangin, Katarzynę Wasiak i Michalinę Kłujszo. W niedzielę zastąpili ich Daniel i Kuba z pomocą Justyny Dowiedczyk i Michała Śliwińskiego.

- Uczniowie świetnie się uzupełniali. Daniel zachwalał towar i podawał go kupującym, Kuba podliczał sumy na kalkulatorze i inkasował pieniądze - mówi Justyna Dowiedczyk.

Stoisko pod szyldem stowarzyszenia „Wyjątkowe Serce” od samego początku wzbudzało ogromne zainteresowanie. Wyróżniało się kolorami, asortymentem i oczywiście obsługą. Uczniowie ZPE z dumą podkreślali, że wszystkie przedmioty wyszły spod ich rąk.
R E K L A M A
- Ludzie chętnie podchodzili do nas, rozmawiali z młodzieżą, niektórzy kojarzyli nasze stowarzyszenie, niektórzy dopytywali, skąd jesteśmy i czym się zajmujemy. A widok uczniów za ladą - bezcenny! - opowiada Anna Wangin.

- Najchętniej kupowali maskotki, koty i sówki. Bardzo dobrze schodziły również zakładki do książek - dodaje Michalina Kłujszo.

- Uczniowie podkreślali, że nie chcą brać pieniędzy za nic, tylko chcą zarabiać - dodaje Justyna Dowiedczyk. - Kiedy jedna pani chciała dać Danielowi dziesięciozłotowy banknot, powiedział jej, że musi coś kupić, bo on pieniędzy za nic brać nie będzie.

W sumie przez dwa dni udało się im zarobić ponad 840 zł.

- Ale nie pieniądze są w tej sytuacji najważniejsze - zastrzega Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Chodzi głównie o to, żeby pokazać potencjał osób niepełnosprawnych, a ich samych nauczyć kolejnych umiejętności społecznych. Ludzie muszą ich poznać, polubić i pozytywnie kojarzyć. Dlatego tak ważne są podobne akcje.

Z D J Ę C I A
REKLAMA W OLSZTYN24ico
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.