Dlaczego warto stać się Cittaslow? Czy kariera Bartosza Salamona od Murowanej Gośliny do AC Milan jest dziełem przypadku? Jakie jest nowe podejście do Cittaslow - trendy rozwoju? Co możemy powiedzieć o tożsamości małych miast w nowych czasach? Na te i inne pytania zainteresowani ideą Cittaslow znajdą odpowiedź podczas rozpoczynających się jutro (25.04) w Rynie dwudniowych warsztatów dla pretendentów do sieci Cittaslow.
Warsztaty będą także okazją do szczegółowego zapoznania się z zasadami funkcjonowania Międzynarodowego Stowarzyszenia i Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow, omówienia korzyści, jakie może zyskać miasto z tytułu członkostwa w tej organizacji, wymiany doświadczeń z miastami członkowskimi.
Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow zrzesza dziewięć miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Biskupiec, Bisztynek, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel , Ryn oraz jedno miasto z Wielkopolski: Murowaną Goślinę.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow jest to organizacja non profit, którą tworzy w chwili obecnej 176 miast z 27 państw całego świata. Jej członkowie pracują nad poprawą jakości życia lokalnych społeczności poprzez tworzenie strategii z zakresu polityki środowiskowej i infrastrukturalnej, utrzymywanie i rozwój cech terytorium, waloryzację produkcji lokalnej, wspieranie kultury gościnności. Misją Sieci jest poprawa warunków życia mieszkańców.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Promocja idei Cittaslow na Warmii Mazurach i Powiślu” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Bieżące informacje na www.cittaslowpolska.pl