Dobrze wykonany makijaż to efekt prawdziwych umiejętności. Potrafi zmienić naszą twarz niezależnie od stanu cery i wieku. Odpowiednio dobrany podkład może ukryć nawet chorobowe zmiany skóry, blizny, popękane naczyńka, plamy pigmentacyjne, a także zasinienia.
Takim wyjątkowym specyfikiem tuszującym niedoskonałości cery jest kamuflaż. Nazwa doskonale oddaje jego możliwości i choć jest najtrudniejszym do perfekcyjnego nałożenia z podkładów - daje najlepsze efekty tuszujące. W Olsztynie mieszka i od lat pracuje prawdziwa mistrzyni makijażu kamuflażowego. To Liliana Nagórska, która piękne kobiety potrafi uczynić jeszcze piękniejszymi, a tym z niedoskonałościami urody poprawić samopoczucie i sprawić, że czują się najpiękniejsze.
- Czy każdą twarz można upiększyć? - Każdą - odpowiada pani Liliana. - Nawet tę z defektami czy oznakami starzenia się. Zniszczoną twarz kamuflaż odświeży, doda jej blasku. Jednak w przypadku makijażu kobiet dojrzałych kamuflaż należy dozować bardzo oszczędnie. Jeśli użyjemy go za dużo, skutek będzie odwrotny od zamierzonego. Zrobimy maskę, twarz będzie ciężka. Pamiętajmy jednak, że doskonały makijaż to nie tylko podkład. Końcowy efekt to suma wielu zabiegów. Modelowanie owalu twarzy, sposób rozmieszczenia cieni, linia brwi, harmonia barw plus perfekcyjne wykonanie to elementy, które wpływają na całość.
- Czy każda kobieta może na sobie wykonać taki makijaż?- Niestety nie. Jak każdy zawód, tak i zawód wizażysty wymaga specjalnego przygotowania. Ale ani szkoły, ani kursy nic nie dadzą jeśli nie ma się wrodzonych umiejętności. To praca artystyczna. Tu nie można pracować według schematu. Każda twarz jest nowym wyzwaniem. Uzupełnieniem wiedzy i wyczucia są profesjonalne kosmetyki, które nie są dostępne w drogeriach. Makijaż profesjonalny musi „żyć” najmniej kilkanaście godzin, a żadne ogólnodostępne kosmetyki nie sprostają temu zadaniu.
- Czyli nie da się wykonać dobrego, trwałego makijażu przypadkowymi kosmetykami?- Absolutnie nie. Podstawę trwałego makijażu stanowi kamuflaż, który cechuje duża zawartość pigmentów, a to oznacza, że już niewielka jego ilość daje ogromne możliwości kryjące. Uzupełnieniem jest wodoodporny puder sypki, tzw. fiksujący, który w połączeniu z kamuflażem stanowi wodoodporną i odporną na ścieranie bazę. Dopiero na tak przygotowane tło nanosimy kosmetyki kolorowe: cienie, róż, pomadkę. Jeśli w grę wchodzi okazja typu ślub, bal itp., makijaż musi wytrzymać nawet całą dobę, nie może zniknąć, rozpłynąć się, a pomadka nie może się rozmazywać. Moje klientki nie muszą co kilkanaście minut biegać do łazienki w celu poprawienia makijażu.
- Czy kamuflaż może być stosowany w makijażu codziennym? - Naturalnie. Jest to kosmetyk doskonały na wszelkie okoliczności, również w makijażu dziennym. Szczególnie zalecam stosowanie go w przypadku cer z rozszerzonymi naczyńkami i to nie tylko w celu ich zatuszowania, ale przede wszystkim dla ochrony przed promieniami słonecznymi, wiatrem czy mrozem. Różnica między makijażem dziennym a wieczorowym lub ślubnym polega na jego intensywności. W makijażu dziennym stosujemy niewielką ilość kosmetyków kolorowych. Podkład jest odrobinę jaśniejszy. Delikatniej modelujemy różem policzki i dyskretniej podkreślamy oczy. Zawsze jednak kierujemy się typem urody i okazją. Trzeba również pamiętać, że inny makijaż zastosujemy dla businesswoman, inny dla lekarza, a jeszcze inny dla osoby wykonującej zawód artystyczny.
- Wykonująca makijaż profesjonalistka poradzi nam w jakich kolorach wyglądamy najlepiej? - Oczywiście. Udzielam takich porad i zapraszam serdecznie do skorzystania z moich usług. Dobry wygląd bardzo poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.
- Ja dodam, że warto uczyć się od najlepszych i rady pani Liliany mogą okazać się bezcenne.
Z D J Ę C I A