Kolejne dwa koncerty pod nazwą Gala w Filharmonii odbędą się 29 grudnia (sobota) i 30 grudnia (niedziela) o godz. 18.00. Początek obu koncertów o godz. 18.00.
Do tradycji olsztyńskiej filharmonii należą uroczyste, odświętne spotkania i koncerty w okresie Nowego Roku. Tym razem gościom zaśpiewa Iwona Socha, młoda i utalentowana śpiewaczka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, finalistka krajowych konkursów wokalnych, współpracowniczka wielu scen operowych. Obok śpiewaczki w koncercie weźmie udział Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, zaś dyrygować będzie Piotr Sułkowski.
W programie koncertu muzyka m.in.: Johanna Straussa (ojca i syna), Piotra Czajkowskiego, Giacomo Pucciniego i Charlesa Gounoda.
Iwona Socha edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom uzyskała z wyróżnieniem). W roku 2002 ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych, m.in. Jadwigi Romańskiej, Petera Mury, Izabeli Kłosińskiej, Jolanty Żmurko oraz Teresy Żylis-Gary.
Jest finalistką i laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Współpracowała z takimi mistrzami batuty, jak: Jerzy Maksymiuk, Józef Wiłkomirski, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Straszyński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Wojciechowski, Ruben Silva, Jerzy Kosek, Łukasz Borowicz, Paweł Przytocki, Krzesimir Dębski. Jiří Petrdlik, Jerzy Salwarowski, Maciej Nałęcz Niesiołowski, Tomasz Tokarczyk, Massimiliano Caldi, Jari Hämäläinen, Bassem Akiki, Sławomir Chrzanowski, Lesław Sałacki oraz z cenionymi reżyserami, m.in. Mariuszem Trelińskim, Mártą Mészáros, Waldemarem Zawodzińskim i Laco Adamikiem.
W maju 2005 roku, jako studentka V roku, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej partią Małgorzaty w Fauście Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy 60-lecia Opery Śląskiej z gościnnym udziałem Maestro Bogdana Paprockiego).
Iwona Socha w swoim repertuarze posiada wiele pieśni, arii operowych i oratoryjnych oraz partii operowych. Dokonała także nagrań dla Polskiego Radia i TV. Koncertuje w kraju i za granicą (Belgia, Francja, Austria, Holandia, Litwa, Hiszpania, Słowacja, Czechy). Współpracuje z większością krajowych orkiestr filharmonicznych, z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Operą w Krakowie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym - Operetką w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Lublinie, a także z Operą Śląską w Bytomiu i Operą we Wrocławiu.
Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in. w VII Międzynarodowym Festiwalu „Operete Kauno Pilyje” na Litwie, w Festiwalu Operowym w Bydgoszczy, a także w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Gliwicach, Viva il Canto w Cieszynie, Festiwalu Bravo Maestro w Kąśnej oraz dwukrotnie w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Z D J Ę C I A