Dobiegła końca rozbudowa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dzisiaj (17.12) do użytku oddane zostało nowe, mające blisko 6 tys. m kwadratowych czterokondygnacyjne skrzydło szpitala.
Potrzeba rozbudowy szpitala i dostosowania jego bazy do współczesnych wymogów wynikała z wzrastającej z roku na rok liczby pacjentów oraz zmiana podejścia do leczenia dzieci w warunkach szpitalnych. Zmiana filozofii leczenia małych pacjentów zakłada możliwość całodobowego przebywania przy chorym rodziców lub opiekunów. Obecnie ok. 65 proc. dzieci przebywa w szpitalu całodobowo z opiekunem.
Zakończona inwestycja w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia komfortu pobytu pacjentów i ich rodziców w szpitalu, a także jakości leczenia. Jej przeprowadzenie jest znaczącym krokiem w umacnianiu znaczenia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie jako najistotniejszego elementu systemu opieki zdrowotnej nad dziećmi z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego i spoza niego.
Do nowej bryły ze „starej” części szpitala przeniesione zostaną m. in. trzy szpitalne oddziały (Kliniczny Oddział Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt, Oddział Pediatryczny Wielospecjalistyczny z Pododdziałem Kardiologii Dziecięcej oraz Klinika Rehabilitacji Dziecięcej). Do nowego skrzydła przeprowadzi się również apteka szpitalna z pracowniami do przygotowywania leku jałowego, żywienia dojelitowego i pozajelitowego, leków do chemioterapii oraz blok operacyjny z oddziałem wybudzeniowym, a także centralna sterylizatornia.
Z D J Ę C I A
G A L E R I A :