Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Znana jest już lista rankingowa konkursu ogłoszonego w ramach Poddziałania 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Do dofinansowania zakwalifikowano 25 projektów.
Na wsparcie mogły liczyć programy rozwoje szkół i placówek edukacyjnych, przede wszystkim z wsi i małych miejscowości, obejmujące m.in. dodatkowe zajęcia zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczne, doradztwo i opiekę pedagogiczno-psychologiczną dla uczniów mających problemy w nauce albo zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty, dodatkowe zajęcia ukierunkowane na rozwój tzw. kompetencji kluczowych (ICT, języki obce, przedsiębiorczość, nauki przyrodniczo-matematyczne) czy rozszerzenie oferty szkół o zagadnienia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym.
- Żeby te zajęcia przyniosły oczekiwany efekt, muszą być interesujące. Dlatego w konkursie promowane były m.in. nowe, innowacyjne formy nauczania - powiedziała wicemarszałek Urszula Pasławska.
- O tym, jak potrzebne - szczególnie na wsi i w małych ośrodkach - są takie inicjatywy, świadczy bardzo duże zainteresowanie konkursem. Wnioski składały gminy, szkoły, związki i stowarzyszenia. Ocenie merytorycznej poddano 111 projektów. Najlepsze otrzymają dofinansowanie, a tym samym możliwość realizacji. Pieniądze na dofinansowanie projektów pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pełna lista rankingowa znajduje się na stronie www.efs.warmia.mazury.pl