Tylko dla dorosłej publiczności przeznaczona jest wystawa, którą otwarto w Galerii Amfilada Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie w czwartkowy (9.02) wieczór. Na ponad 100 znajdujących się na wystawie rysunkach, najlepsi polscy satyrycy przedstawiają bowiem swoje wyobrażenia o igraszkach z Erosem, a nie wszystkie z nich nadają się do oglądania przez młodych miłośników sztuki.
Wystawa rysunku satyrycznego zatytułowana właśnie „Igraszki z Erosem” jest efektem dwuletniej współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie z Muzeum Karykatury w Warszawie. Dwa lata temu, na pierwszej wystawie prac ze zbiorów Muzeum Karykatury, olsztynianie mogli oglądać rysunki Sławomira Mrożka. Rok temu były to rysunki Andrzeja Czeczota. W tym roku wystawa ma charakter zbiorowej i prezentuje rysunki 40. uznanych polskich rysowników. Wśród nich są m.in.: Andrzej Mleczko, Szymon Kobyliński, Andrzej Czeczot, Zbigniew Jujka, Edward Lutczyn i Henryk Sawka.
Są też rysunki olsztyńskiego rysownika Zbigniewa Piszczako, który jako jedyny z autorów wziął udział w wernisażu, cokolwiek dziwiąc się, że niektóre z jego prac znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury. Zbigniew Piszczako „na żywo” pokazał swoje umiejętności, kreśląc satyryczny rysunek na specjalnie przygotowanej przez załogę MOK papierowej planszy. Potem zaprosił uczestników wernisażu do zabawy w wymyślanie „dymków” do rysunku.
Jak powiedziała otwierająca ekspozycję Małgorzata Sadowska, wystawa rysunku satyrycznego otwiera cykl imprez MOK związanych ze zbliżającymi się Walentynkami, z których najważniejsze wydaje się zaplanowane na na środę, 15 lutego spotkanie z aktorem Cezarym Żakiem. Znany chociażby z podwójnej roli księdza i wójta w serialu „Ranczo” aktor opowiadał będzie o miłości do filmu, teatru i kobiety.