Choć zakończyło się głosowanie na Nowych 7 Cudów Natury, a Mazury nie zdobyły laurów, to nie skończyły się projekty promujące nasz region. Jednym z takich pomysłów jest zorganizowany przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego konkurs plastyczny „Z rodziną w krainie łowców przygód”.
Do uczestniczenia w tym konkursie zostały zaproszone dzieci z całej Polski. Miały wykazać się umiejętnościami plastycznymi oraz znajomością Gołdapi i jej okolic. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów. Napłynęło bardzo wiele prac. Konkurs został właśnie rozstrzygnięty i teraz w Galerii Parkowa przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie możemy oglądać najlepsze prace. Dziś (9.12) odbył się skromny wernisaż. Niestety zabrakło na nim laureatów. Jednak nagrody - wspaniałe wycieczki, ufundowane przez organizatorów - Fundację Rozwoju Regionu Gołdap i samorząd województwa, zostały już odebrane.
-
Dzieci, które zdobyły dwa pierwsze miejsca, przyjechały wspólnie z rodzinami i miały wspaniałe wycieczki pełne atrakcji - wyjaśnił Mirosław Słapik, dyrektor Centrum Promocji Regionu Gołdap. -
Zwiedzały najciekawsze miasta, miały małe safari oraz toczenie świeczek z wosku. To ostatnie najbardziej się podobało. Niestety, na wernisażu zawiodła też publiczność. Jak jednak wiadomo, w tym samym czasie w stolicy Warmii i Mazur było wiele konkurencyjnych imprez.
Laureaci konkursu:
1. Julia Starzyk (7 lat), Warszawa, pierwsze miejsce w pierwszej edycji
2. Filip Jakubowski (11 lat), Warszawa, pierwsze miejsce w pierwszej edycji
3. Julia Klinger (8 lat), Bydgoszcz, pierwsze miejsce w drugiej edycji
4. Katarzyna Laskowska (10 lat), Ostrołęka, pierwsze miejsce w pierwszej edycji
5. Natalia Hejda (11 lat), Lubawa, drugie miejsce w drugiej edycji
6. Weronika Ritter (9 lat), Wałbrzych, drugie miejsce w drugiej edycji
7. Natalia Krzysztofek (11 lat), Warszawa, trzecie miejsce w drugiej edycji
8. Angelina Staszewska (6 lat), Ostrołęka, trzecie miejsce w drugiej edycji.
Ponadto na wystawie zobaczyć można rysunki ponad dwudziestki dzieci z Lubawy, Wałbrzycha, Warszawy, Łodzi, Węgorzewa i Poznania. Upamiętniły one tak znane miejsca jak piramidę w Rapie, mosty w Stańczykach, zabytkową wieżę ciśnień, fragmenty puszczy Rominckiej, jeziora, Tatarską i Piękną Górę.
Wystawie towarzyszy piękny, świetnie wydany katalog, zawierający wszystkie wystawione prace. Ekspozycja w CEiIK-u będzie czynna do końca roku.
Z D J Ę C I A