Prof. dr hab. n. med. Jacek Wciórka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii
w Warszawie |
Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyła się dzisiaj (25.11) konferencja „Wdrażanie programu ochrony zdrowia psychicznego. Wieloletnia perspektywa wojewódzka i lokalna, czyli dokąd zmierzamy?” zorganizowana w związku z opracowaniem Wojewódzkiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015.
O szczegółach programu oraz stanie psychiatrii na Warmii i Mazurach i niezbędnych w niej zmianach wypowiedzieli się prof. dr hab. n. med. Jacek Wciórka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, dr n. med. Anna Błaszczak, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, Włodzimierz Połubiński, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Psychiatrii, Walenty Seliga, zastępca dyrektora ds. medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Tadeusz Ciborski, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Węgorzewie.
W województwie warmińsko-mazurskim jako jednym z pierwszych w Polsce stworzono Wojewódzki Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015. Celem tego programu jest promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym oraz zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym.
Z D J Ę C I A