Przedsiębiorcy z województw Polski Wschodniej przyjechali do Brukseli, żeby nawiązać współpracę z belgijskimi sieciami handlowymi i sklepami. - Jednym z celów biur regionalnych w Brukseli jest promowanie rodzimych przedsiębiorstw i pomoc w kontaktach z partnerami zagranicznymi - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.
Swoje produkty w Domu Polski Wschodniej przy alei Tervuren 48 zaprezentowały firmy: Mazurskie Miody z Tomaszkowa, Mark z Giżycka (słodycze), Maria Siej z Lubartowa (makowce), Pszczółka z Lublina (cukierki), Społem z Kielc (majonezy, sosy).
Producenci mieli okazję nawiązać kontakty handlowe z przedstawicielami spożywczych sieci oraz sklepów w Belgii. Polskie firmy przywiozły swoje produkty, które mogłyby wejść na rynek belgijski. W Domu Polski Wschodniej odbyła się degustacja makowców, sękaczy, cukierków, miodów oraz sałatek z dodatkiem majonezu kieleckiego.
Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały Mazurskie Miody oraz firma Mark produkująca tradycyjną metodą sękacze.
Taste of East Poland zorganizował Dom Polski Wschodniej w Brukseli, czyli wspólne biuro województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Współorganizatorem był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli. Wydarzenie objął patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.
Z D J Ę C I A