Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
22:30 23 listopada 2024 Imieniny: Adeli, Felicyty
YouTube
Facebook

szukaj

Newsroom24 Oświata, edukacja
JN | 2011-03-10 17:12 | Rozmiar tekstu: A A A

„Łajno Belzebuba”, czyli historia bez happy endu!

Olsztyn24
Film jest protestem młodzieży przeciwko dopalaczom

Uczniowie i społeczność powiatowego Zespołu Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście zapraszają na premierę autorskiego filmu „Łajno Belzebuba”. Film nakręcony przez uczniów, to finał dużej akcji profilaktycznej „Mówimy nie dopalaczom!” skierowanej do dzieci, młodzieży i rodziców z Dobrego Miasta i okolic. Premiera filmu odbędzie się w piątek 11 marca o godz. 17.30 w auli ZSZ przy ul. Fabrycznej 6 w Dobrym Mieście.

„Łajno Belzebuba” to 20-minutowy film o dwóch chłopakach, którzy zaczynają eksperymentować z dopalaczami. Uczeń, który ma problemy z nauką, wciąga w świat dopalaczy wzorowego ucznia. W filmie pokazana została m.in. Społeczna Wytwórnia Dopalaczy, która mieści się na strychu szkoły, a rządzi w niej Diabeł Profesor przygotowujący z różnych dziwnych składników tytułowy dopalacz, czyli „Łajno Belzebuba”. Jak mówią twórcy, film kończy się w stylu polskim, a nie amerykańskim. Znaczy to tyle, że happy endu tym razem nie będzie.

Wielka akcja profilaktyczna „Mówimy nie dopalaczom!” rozpoczęła w 2010 roku po uruchomieniu sklepu z dopalaczami w Dobrym Mieście.

- Chcieliśmy wyrazić sprzeciw wobec tego niepokojącego zjawiska - mówi Andrzej Wonia, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście.
R E K L A M A
Elementami akcji profilaktycznej były m.in. konkurs plastyczny na plakat akcji przeciwko dopalaczom, koncert rockowy zespołu „Na ostatnią chwilę” z Trójmiasta, liczne prelekcje, spotkania z rodzicami. Film „Łajno Belzebuba” jest efektem finalnym akcji profilaktycznej. Jego twórcy chcą, żeby był on rozpowszechniany także w innych szkołach oraz na spotkaniach z rodzicami.

Przygotowywanie i kręcenie filmu trwało około miesiąca. Zaangażowani w jego realizację byli uczniowie z klas od I do IV, a także rodzice. Scenariusz i opieka artystyczna nad filmem to dzieło Barbary Kożuszko, nauczycielki z ZSZ w Dobrym Mieście.

REKLAMA W OLSZTYN24ico
Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.