W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (9.12) spotkanie wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jarosława Słomy z laureatami II edycji konkursu na najlepsze w regionie prace magisterskie dotyczące rozwoju obszarów wiejskich. Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Kapituły konkursu.
Konkurs adresowany był do studentów, którzy w pracach magisterskich badali obszary wiejskie. Do udziału w konkursie zgłosiło się dziewięć osób. Kapituła konkursu, w której zasiadali wykładowcy Katedry Polityki Gospodarczej i Regionalnej Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM (dr hab. Anna Łapińska, dr Renata Marks-Bielska, dr inż. Zbigniew Brodziński - dyrektor Centrum Rozwoju Obszarów Wiejskich UWM oraz dr inż. Jarosław Sarnowski - dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego), z przewodniczącym prof. Romanem Kisielem, najwyżej oceniła dwie prace, kolejne trzy wyróżniła. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne.
Pierwsza nagroda nie została przyznana. Zdobywcami pozostałych są:
- II miejsce - Anna Kowalska za pracę „Wpływ dopłat bezpośrednich na rozwój rolnictwa w Polsce”,
- III miejsce - Żaneta Katarzyna Biernat za pracę „Znaczenie potencjału przyrodniczo-kulturowego w rozwoju gminy Kolno na przykładzie wsi Lutry”.
Wyróżnienia otrzymali:
- Katarzyna Gutowska za pracę „Znaczenie integracji europejskiej dla rozwoju polskiego rolnictwa - doświadczenia pierwszych lat członkostwa”,
- Justyna Krzyżaniak za pracę „Rozwój gminy Grodziczno w warunkach akcesji Polski do Unii Europejskiej”
- Sławomir Jackowski za pracę „Controling w realizacji usług publicznych gminy Purda”.
-
Osobom, które wzięły udział w tym konkursie, należą się szczególne gratulacje, ponieważ odważyły się poddać swoje prace krytycznej ocenie - powiedział wicemarszałek Jarosław Słoma. -
Nie jest sztuką napisać pracę magisterską, ale być przekonanym o jej wartości i wykazać się odwagą dobrowolnego poddania jej obiektywnej ocenie. Mam nadzieję, że kolejne edycje tego konkursu wykażą, że coraz więcej osób chce poddać ocenie to, co dzieje się na warmińsko-mazurskiej wsi.
Z D J Ę C I A